Zpět na » Serie A » Přestupová bomba nevybouchla

Přestupová bomba nevybouchla

0

Líbilo se

01.09. - Prakticky každý rok přichází v Serii A těsně před koncem přestupního období jeden velký přestup. V minulosti takto měnily působiště například Christian Vieri, Ronaldo nebo Hernán Crespo. Letos očekávaný přestup neproběhl. Který hráč mohl změnit působiště a nakonec se tomu tak nestalo?

V Serii A se letos odehrálo několik přestupů, které lze označit jako velké. Inter přivedl Christiana Chivu a Davida Suaza, za které vysázel velký balík peněz. Do velké hry se zapojilo i Udine, když přetáhlo ze Sampdorie Fabia Quagliarellu. Nespal ani AC Milán, který se rozhodl investovat do mladého brazilce Pata.

Právě od AC Milán se dlouho ona přestupová bomba na poslední chvíli očekávala. Klub dlouho avizoval touhu přivést jednoho hvězdného útočníka. Zmiňováni byli Didier Drogba, Andrej Ĺ evčenko, Samuel Eto'o nebo Ronaldinho. Nakonec sice přišel brazilec Pato, ale za klub bude moci nastupovat až od ledna, proto se příchod kanonýra očekával. Suaza Milánu vyfoukl Inter a všichni čekali, že rossoneri přivedou skutečnou superhvězdu. Vždyť útok AC pro následující sezonu tvoří Filippo Inzaghi, Alberto Gilardino a Ronaldo. V týmu sice působí Kaká, který se může chlubit skvělou střeleckou potencí, ale rozený kanonýr to není.

AC Milán se o příchod kanonýra i pokoušel. Didier Drogba byl nereálným cílem. O Ĺ evčenkovi sice vedení AC dlouho prohlašovalo, že by ho v Miláně uvítalo a i sám hráč chtěl údajně zamířít zpět do Milána. Ukrajinský kanonýr ale nakonec prohlásil, že chce zůstat a poprat se o místo v Chelsea. Milán tak obrátil pozornost do Barcelony. Překvapivě se ale nesnažil získat kamerunce Eto'a, ale brazilce Ronaldinha. Ronaldinho působí na podobné pozici jako Kaká, jeho přestup by tedy vzbudil veliký údiv. Barcelona se ale své hvězdy nehodlala vzdát a tak se přestup neuskutečnil. Rossonerri se tak nakonec musí spokojit se stávájící útočnou silou.

V posledních dnech přestupního období se ale pozornost fanoušků obrátila spíše na městského rivala AC, modročerný Inter. Inter po prvním kole oznámil, že souhlasí s hostováním Adriana v některém z menším klubů Serie A. Adrianovi to podle vedení Interu mělo prospět k návratu do formy. Adriano se ale zasekl. Prohlásil, že chce bojovat o místo v sestavě Interu i přesto, že pro trenéra je po Ibrahimovičovi, Suazovi, Crespovi a Julio Cruzovi až pátým útočníkem. Navíc dodal, že pokud má Inter opustit, bude požadovat trvalý přestup. Okamžitě se začalo spekulovat o zájemcích. Ovšem Arsenal, Lazio i Parma o Adriana nakonec zájem neprojevily. Jediným zájemcem byl tak údajně anglický West Ham, kam ale neměl zájem přestoupit Adriano. West Ham mu nebyl dost dobrý, lavička v Interu Milán je pro něho zřejmě víc. Na druhou stranu, celé léto hráči tvrdit, že s ním počítáte do prvního týmu a týden před koncem přestupního období mu oznámit, že ho chcete poslat na hostování, je také dosti diskutabilní přístup.

Poslední den se začalo spekulovat i o velkém posílení Lazia Řím. Biancocelesti vybojovali postup do Ligy mistrů a peníze tak klubu nechyběli. Nakonec vedení selhalo v hledání brankáře a podzim tak musí odchytat veterán Ballotta. Spekulovalo se ale o posílení obrany. Odešel Bellerri, několik stoperů je na delší dobu zraněných a Laziu by tak obránce rozhodně prospěl. Mluvilo se o dvou belgičanech, Van Buytenovi a Kompanym. Oba dva by jistě byli pro obranu Lazia velikými posilami. Ani jeden ze stoperů ale nakonec Lazio neposílil, ani římané tak pomyslnou přestupovou bombu neodpálili.

Římské AS o hvězdného hráče zájem ani nemělo. Spalletti se soustředil na levnější a promyšlené přestupy. Ale obránce Modesto nakonec zůstává v Reggině. Spalletti měl dlouho zájem o dva obránce. Zatímco Cicinho se do Říma nakonec přestěhoval, na Modestovi se kluby nedohodly. Žádný z jiných klubů o velké a drahé přestupy nestál. U Fiorentiny se mluvilo o Quaresmovi a nebo Maxi Rodriguezovi, ale oba hráči do strategie nákupů fialek nezapadají a šlo tak pouze o přestupové kachny.

Letos se tak veliký přestup na poslední chvíli neodehrál. Možná je to trošku škoda, ale ani letošní přestupové období rozhodně nebylo nezajímavé.

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Nejnovější články