Zpět na » Serie A » Giovinco má v budoucnu nahradit Del Piera

Giovinco má v budoucnu nahradit Del Piera

0

Líbilo se

13.09. - Mladý Sebastian Giovinco má důvěru turínského Juventusu. Bianconeri sice poslali pro tuto sezónu útočníka o výšce 164 centimetrů na hostování do Empoli, podle Tuttosportu s ním ale počítají na pozici Del Pierova nástupce.

Giovinco se podobá Del Pierovi hlavně zahráváním standardních situací. Současný kapitán Juventusu má v Turíně smlouvu do konce této sezóny. Vyjednává ovšem o novém kontraktu. A i přesto, že Del Piero v listopadu oslaví třiatřicáté narozeniny, nikdo nepochybuje, že ve své kariéře bude ještě pár let pokračovat.

V Giovincovi si bude chtít Juventus vychovat Del Pierova nástupce. Naznačuje to aspoň generální ředitel generální ředitel Jean-Claude Blanc. Dvacetiletý turínský rodák na sobě musí pořádně zapracovat. Za Empoli Giovinco nastoupil v této sezóně v obou utkáních. Cagni jej do hry poslal vždy jako náhradníka. Sebastian se v kvalitním světle předvedl v průběhu letní přípravy, kde se mu střelecky dařilo. Zazářil i v posledních dvou utkáních za italskou reprezentaci do 21 let. Proti Faeřanům byl nejlepším hráčem v poli a v Albánii přihrál na vítězný gól. Giovinco má tedy k nástupnictví Del Piera dobře nakročeno. Zatím ale není ani jisté, že zůstane v Turíně. O malého kouzelníka již projevují zájem i zahraniční kluby. CSKA Moskva například v minulých dnech nabídl 15 milionů.

/ tuttosport.it, Fotbalportal.cz

Nejnovější články