Zpět na » Serie A » Lazio nejspíš opustí Řím

Lazio nejspíš opustí Řím

0

Líbilo se

12.09. - Biancocelesti se nejspíš budou stěhovat z Říma. Myslí si to alespoň prezident Lazia Claudio Lotito. Novým sídlem biancocelesti bude nejspíš městečko Valmontone.

Nyní se Lazio dělí o Olympijský stadión s římským AS. Fotbalová aréna se ale nachází v oblasti, kde se vyskytuje více příznivců giallorossi. "Lazio potřebuje stadion ve svém vlastnictví," říká jednoznačně prezident Lotito.

Jednou z možností, kam se mohlo Lazio stěhovat, byl stadion Flaminio s kapacitou 24 tisíc míst. Na Flaminiu hraje "třetí" římský klub Cisco. Claudio Lotito tento stadion jako budoucí sídlo Lazia vyloučil, vzhledem k tomu, že není v dobrém stavu a nesplňuje bezpečnostní normy. "Bylo by to jako na Olimpicu, kde se nedá zaparkovat ani dva kilometry od stadionu," přidal Lotito další důvod proti výběru Flaminia. Výstavbě nového stadionu ve městě podle prezidenta Lazia není nakloněn starosta Veltroni.

Lazio by mohlo hrát ve Valmontone. Městečko, které má kolem třinácti tisíc obyvatel, leží téměř padesát kilometrů od italské metropole. Lazio má ovšem ve Valmontone množsví příznivců. Zdá se, že stěhování Lazia do nového sídla závisí již pouze na rozhodnutí obecní rady Valmontone.

/ eurosport.it; channel4.com

Nejnovější články