Zpět na » Serie A » Inter si řekl za Ibrahimoviče 94 milionů eur

Inter si řekl za Ibrahimoviče 94 milionů eur

Inter si řekl za Ibrahimoviče 94 milionů eur © -

0

Líbilo se

15.06. - Prezident španělského fotbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez pokračuje ve velkolepém posilování svého týmu. Podle informace webu španělského deníku Marca, zveřejněné v noci na pondělí, jedná s Interem Milán o přestupu Švéda Zlatana Ibrahimoviče za 94 milionů eur.

Při prvních jednáních mezi mistrem Serie A a Realem Madrid vyřkli Italové za Ibrahimoviče částku 94 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun), což by znamenalo další přestupový rekord v dějinách fotbalu. Minulý týden přijal anglický Manchester United nabídku Realu za portugalského ofenzivního hráče Cristiana Ronalda ve výši 93,1 milionu eur. Manchester už dal Ronaldovi svolení k jednání.

Tato částka překonává předchozí rekord z roku 2001, kdy Madridští zaplatili za přestup francouzského záložníka Zinédine Zidana z Juventusu Turín 76 milionů eur (2,025 miliardy korun). Ibrahimovičův transfer by tedy byl novým rekordem v historii prodeje pracovní síly.

Real angažoval 7. června z AC Milán brazilského záložníka Kaká za 68 milionů eur (1,81 miliardy korun) a Pérez se svými nákupy ještě zdaleka nekončí. Podle serveru transfermarket.com nabídl konkurenčnímu španělskému klubu FC Valencia 40 až 50 milionů eur (1,066 až 1,332 milionů korun) za útočníka Davida Villu a k tomuto odstupnému přidává jako bonus argentinského podhrotového útočníka Gonzala Higuaína.

Kam dál?

/ Mediafax

Nejnovější články