Zpět na » Serie A » Camoranesi - argentinský Ital

Camoranesi - argentinský Ital

0

Líbilo se

12.09. - Redakce Serie A nabízí svým čtenářům možnost podílet se na výběru hráčských profilů. Nyní se dočkali fanoušci Juventusu Turín a zejména Maura Camoranesiho.

Mauro Germán Serra Camoranesi se narodil 4. října 1976 v Argentinském městě Tandil. Jeho prarodiče žily v Itálii a do Argentiny emigrovali během před druhou světovou válkou. Proto si Camoranesi mohl později vybrat, kterou zemi bude reprezentovat. Ale do té doby měl ještě dlouho cestu.

Mladý Mauro byl veliký fanoušek River Plate. Kariéru ale v tomto slavném klubu nezačal. Prvním klubem v Maurově kariéře byl tým Aldosivi. Camoranesi na zápasy musel dojíždět zhruba 160 km. Dojíždění pro něho skončilo v roce 1995. To si vyhlédl mexický klub Santos Laguna. Následující roky trávil Camoranesi cestováním po klubech. Rok odehrál v Mexiku v Santos Laguna, půl roku v Uruguayi za Montevideo Wanderers, další rok za argentinský Banfield.

Poté už přišel první dlouhodobější klub. Camoranesi se vrátil do Mexika do známého klubu Cruz Azul. Zde se usadil na kraji zálohy a zářil. V 78 zápasech si připsal na záložníka fantastických 32 branek. To už neuniklo všudypřítomným italským skautům, všiml si ho Hellas Verona.

Ve Veroně odehrál další dvě sezony. Stal se pravidelným členem základní sestavy, ale nikdo ho nebral jako budoucí hvězdu Serie A. Tedy skoro nikdo. Vedení Juventusu jeho schopnosti rozpoznalo jeho schopnosti a vysázelo za jeho spoluvlastnictví Veroně 4,8 milionu euro a navrch Maxe Vieriho. Za další rok Juventus zaplatil dalších 4,5 milionu euro a Camoranesi definitivně patřil Juventusu. Psal se 26. červen 2003 a spolu s Camoranesim do Juventusu zamířili i Marco Di Vaio a Enzo Maresca.

Camoranesi se v Juventusu usadil na pravém kraji zálohy a patřil k oporám týmu. Se Starou dámou oslavil titul v roce 2003 a dva italské Superpoháry v letech 2002 a 2003. Další dva tituly navíc Juventusu sebrala aféra Calciopoli. Juventus musel hrát Serii B a Camoranesi chtěl odejít. Liverpool, Valencia i Lyon ale odešly s nepořízenou, Camoranesi nakonec zůstal v Turíně. Camoranesi nosil v Turíně číslo 16, ale před letošní sezonou ho vyměnil a vzal si 8.

Když Camoranesi začal zářit v dresu Turína, strhl se o něj boj mezi Itálii a Argentinou. Italové projevili svůj zájem první a to nakonec rozhodlo. Camoranesi nastoupil 12. února 2003 za Itálii proti Portugalsku, přesto se ale dál cítil být Argentincem: "Nejsem Ital, cítím se být 100% Argentinec. Bylo to čistě fotbalové rozhodnutí, nic víc. Fotbalově to bylo rozhodntu fantastické. V roce 2006 Camoranesi pomohl Itálii k titulu Mistrů světa v Německu.

Mauro Camoranesi je ženaý a má tři děti. Fandí fotbalovému klubu River Plate a jeho fotbalovým idolem je Diego Maradona. Na zádech a ramenou má velké tetování. Přestože patří mezi nejlepší světové záložníky, fotbalová veřejnou ho nebere jako absolutní hvězdu. Zatím.

Zdeněk Leitkep / wikipedia.org

Nejnovější články