Zpět na » Serie A » Preview zápasu Ukrajina - Itálie

Serie A - Preview zápasu Ukrajina - Itálie

0

Líbilo se

11.09. - Italské reprezentanty čeká již devátý zápas v kvalifikační skupině B. Donadoniho svěřenci zítra v Kyjevě nastoupí proti Ukrajině. Do karet hraje azzurri historická bilance s východoevropským soupeřem, i fakt, že se zlepšuje zdravotní stav hráčů, nad jejichž startem visel otazník. Procházku růžovým sadem však pro světové šampiony očekává málokdo. +video

Italové nastoupí proti Ukrajině k šestému vzájemnému zápasu. Dosud si azzurri hájí solidní bilanci. Čtyřikrát východoevropského soupeře porazili, pouze v roce 2006 těsně před světovým šampionátem s Ukrajinou remizovali ve Ĺ výcarsku bez branek. V prvním vzájemném souboji kvalifikační skupiny B v loňském roce Italové v Římě zvítězili 2:0. Vůbec první úspěch kouče Donadoniho na reprezentační lavičce zajistili svými trefami Oddo a Toni.

Bomber Bayernu Luca Toni se nyní ale nedokázal dát zdravotně do pořádku. Kouč Donadoni tak jeho služeb nebude moci v Kyjevě využít. Obejít se musí i bez vykartovaného harcovníka Gattusa. Do party Donadoni naopak oproti souboji s Francií přibral útočníka Iaquintu z Juventusu. Dobrá zpráva pro Itálii přišla z lékařského týmu. Pirlo, Zambrotta, Panucci i De Rossi, nad jejichž zítřejším startem visel otazník, by se měli dát do pořádku.

Ukrajina již nebudí takový respekt jako dříve. Hlavní tahoun týmu, útočník Chelsea Ĺ evčenko, není ve formě ani v psychické pohodě. V kvalifikační skupině B se zatím Ukrajinci nacházejí až na čtvrté příčce. V sobotu pouze remizovali v Gruzii 1:1. Chtějí-li si svěřenci kouče Olega Blochina udržet postupové naděje, musejí proti Italům bezpodmínečně bodovat. Pokud Ukrajina vyhraje, uskuteční tak dokonalou pomstu azzurri za vyřazení ve čtvrtfinále světového šampionátu v Německu.

Pravděpodobná sestava Itálie (4-2-3-1): Buffon - Oddo, Cannavaro, Barzagli, Zambrotta - Pirlo, De Rossi, Camoranesi, Perrotta, Di Natale - Iaquinta

Zápas Itálie - Ukrajina 3:0 (mistrovství světa 2006)
Zápas Itálie - Ukrajina 2:0 (kvalifikace na mistrovství evropy, hráno v roce 2006)

/ sportal.it, eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články