Zpět na » Serie A » Preview sobotního duelu Itálie - Francie

Preview sobotního duelu Itálie - Francie

0

Líbilo se

07.09. - Italové se připravují na zápas roku. A to bez nadsázky. Zítra je na San Siru čeká Francie. Pokud finalistu loňského světového šampionátu Donadoniho svěřenci porazí, vyhoupnou se do čela kvalifikační skupiny B. Zápasu předcházela řada provokací a nepodložených obvinění ze strany Francouzů. Atmosféra je tedy více než vypjatá. + video

Proti Francii nenastoupí zraněný stoper Marco Materazzi, kterému u sousedů nemohou přijít na jméno. Dlouhán přezdívaný Matrix totiž ve finále mistrovství světa počastoval úražkami francouzského kapitána Zidana, jenž se nechal vyprovokovat. Legendární Zizu hlavou udeřil Materazziho do hrudi, za což byl v posledním zápase své kariéry vyloučen.

Nyní se zdá, že k provokacím sahají hlavně Francouzi. Kouč Domenech v létě obvinil Italy z podvodných praktik při mezinárodních zápasech. Nakousl dokonce myšlenku, že na mladežnické úrovni azzurri uplácejí rozhodčí. UEFA jeho nepodložené výroky neponechala bez odezvy a francouzský kouč se za trest v Miláně na lavičce svého týmu neobjeví. Jeho sok Donadoni tvrdí, že by přese všechno Domenechovu účast uvítal.

Začátkem tohoto týdne atmosféru vyhrotil záložník Lassana Diarra. Velký talent z Arsenalu, který ale zatím sbírá v reprezentaci první zkušenosti, nařkl fotbalisty z Apeninského poloostrova, že jsou podvodníky a provokatéry. Navíc kritizoval situaci na italských stadionech, kde je podle Diarry tolerován rasismus nejen ze strany fanoušků, ale i ze strany fotbalistů.

Většina hráčů italského týmu reagovala střízlivě. "Jde jen o provokaci, jsou to zbytečná gesta, svoji čest uhájíme na hřišti," zaznívá z Donadoniho tábora. Zdá se, že tým kolem hvězd Buffona, Pirla nebo Del Piera, se snaží soustředit především sám na sebe. Absentér Marco Materazzi svým spoluhráčům věří. "Vyhrajeme," zveřejnil svůj odhad pro francouzská média. Kromě obránce Interu bude domácím chybět zřejmě i kanonýr Bayernu Luca Toni. Ăštočník si během tréninku přivodil lehčí svalové zranění. Toni by rád proti Francii nastoupil. Ĺ ance, že se tak stane, ovšem nejsou velké. U francouského týmu zase visí otazník nad startem Gallase.


Italové oproti památnému finálovému zápasu v Berlíně mají v kádru několik noviců. Mezi nimi bude Christian Panucci (naposledy hrál za Itálii v roce 2004) nebo Fabio Quagliarella. Italové narazili na Francii celkem čtyřiatřicetkrát s následující bilancí: 18 vítězství azzurri, 7 remíz, 9 vítězství Les Bleus. Poslední zápas hraný na italské půdě skončil lépe pro Francii. V Neapoli v únoru 1994 hosté zvítězili v přátelském duelu 1:0. První zápas v kvalifikaci na Euro 2007 vyhrála Francie 3:1.

Utkání Francie - Itálie 3:1, 6.9.2006

Dvě velká historická finále mezi Itálií a Francií

/ datasport.it

Nejnovější články