Zpět na » Serie A » Ballack: Inter nebo Juventus?

Ballack: Inter nebo Juventus?

0

Líbilo se

06.09. - Sotva londýnská Chelsea nezařadila na soupisku pro Ligu mistrů německého záložníka Michaela Ballacka, začínají kolem mága z Görlitzu (Zhořelce) kroužit italské týmy. V lednu by se mohla strhnout o Ballacka bitva mezi Juventusem a Interem.

O připravovaném přestupu Ballacka do Itálie píší dnes sportovní deníky. Corriere dello Sport se zmiňuje, že Ballack by mohl v lednu zamířit do Interu. Morattiho klub německého špílmachra upřednostňuje i před Portugalcem Decem. Tuttosport píše o výzvě Vincenza Iaquinty, který by Ballacka uvítal v Juventusu. Posila z Udinese by zřejmě ráda profitovala z příhrávek německého záložníka.

Ballack dosud působil v Chemnitzu, Kaiserslauternu, Leverkusenu a Bayernu Mnichov. Za Chelsea hraje od podzimu 2006. S reprezentací, kterou již několikrát vedl jako kapitán, získal stříbrnou a bronzovou medaili na světovém šampionátu.

V současné době se němečtí fotbalisté v Itálii příliš neprosazují. Jejich nejsvětlejším obdobím v Serii A byla první polovina devadesátých let. V Itálii tehdy zářil například Lothar Matthäus, Matthias Sammer, Jürgen Klinsmann, Thomas Häßler, Rudi Völler nebo Jürgen Kohler. Všichni nastupovali za přední italská mužstva. Asi poslední velkou německou hvězdou v Serii A byl Oliver Bierhoff. Kanonýr Udinese, Milána a Chieva se stal dokonce nejlepším kanonýrem soutěže.

Jaký máte názor vy? Myslíte si, že by Ballackovi prospěl přestup do Itálie? Seděl by mu více Inter nebo Juventus? Podělte se s námi o svůj názor, a napiště do komentářů.

/ Tuttosport, Corriere dello Sport

Nejnovější články