Zpět na » Serie A » Foggia: Splnil se mi sen

Foggia: Splnil se mi sen

0

Líbilo se

03.09. - Důkladní pozorovatelé Serie A obdivují výkony Pasqualeho Foggii již delší dobu. Fotbalové schopnosti opory Cagliari nyní ocenil i reprezentační kouč Donadoni, který povolal neapolského rodáka do národního týmu. Čtyřiadvacetiletý Foggia učinil další významný krok je své kariéře. Podle svých slov si nominací splnil odvěký sen.

Foggia svoji nominaci do reprezentačního týmu probral s legendárním Gigim Rivou, který coby zástupce Cagliari získal s azzurri zlatou medaili na evropském šampionátu. "Řikali jsme, že to je malá satisfakce po zklamání ze zápasu s Juventusem (Cagliari bylo lepším mužstvem, ale prohrálo 2:3; pozn. autora). Být nominovaný do národního týmu je snem každého fotbalisty, ale upřímně je to událost, kterou jsem vůbec nečekal. Ačkoliv jsem věděl, že mám za sebou dva dobré zápasy. A jestli čekám, že budu hrát? Vůbec ne. Pro mě je uspokojením, že se ocitnu a budu trénovat po boku šampiónů."

Za svoji nominaci Foggia nejvíce vděčí trenérovi Cagliari Marcovi Giampaolovi. "Vždy mi dával plnou důvěru".

Pasquale Foggia debutoval v nejvyšší italské soutěži v září 2003 v dresu Empoli. Jeho druhým prvoligovým klubem bylo Ascoli. Na podzim 2006 dostal konečně příležitost ve velkém klubu. Lazio ho ale již na jaře poslalo do Regginy. Kalábrijcům pomohl Foggia výtečnými výkony k záchraně. V létě se stěhoval do Cagliari, kde má opět plnit roli režiséra. Zatím si na hřišti počíná skvěle. Góly mu do branky padají zatím sice pouze z penalty, ale i tak už má na kontě tři. Reprezentační dres pro Foggiu nebude úplnou novinkou. Vyzkoušel si ho již ve výběru do 21 let.

/ cagliaricalcio.it

Nejnovější články