Zpět na » Serie A » Lazio i Milán ztratily body

Lazio i Milán ztratily body

0

Líbilo se

15.09. - V sobotních zápasech Serie A se favorité neprosadily. Milán vybojoval bod v Sieně až v nastaveném čase, Lazio nedokázalo dát branku Empoli.

Siena - AC Milán 1:1 (24' Maccarone - 91' Nesta)

Milán nastoupil k prvnímu zápasu se značně oslabenou sestavou. Pouze na lavičce zůstali Inzaghi a Jankulovski, do Sieny ani nepřijeli Pirlo nebo Kaká. Premiéru v základní sestavě si odbyl Emerson, v útoku opět hrál Alberto Gilardino. Změny v sestavě byli na hře Milána v první půli hodně vidět. Selhání ale přišlo od stabilního člena základní jedenáctky. Christian Bucchi vystřelil, brazilec Dida balon neudržel a když Kaladze nedokázal pokrýt Maccaroneho, Siena po první půli překvapivě vedla.

Ve druhé půli se Milán zlepšil. Do hry přišli postupně Inzaghi, Jankulovski a Ambrosini, ale milánští ze svého tlaku dlouho nic nevytěžili. Když už se zdálo, že Siena dotáhne zápas k výhře, vše se obrátilo. V první minutě nastaveného času se v závaru před brankou dostal míč k Nestovi a ten ho nechytatelně napálil pod břevno a vyrovnal. Vzápětí vyrovnání neunesl Mario Frick a šel pod sprchy. Milán mohl ještě vyhrát. Krásnou střelu Seedorfa ale zastavilo pouze břevno. Milán si tak odváží ze Sieny pouze bod za remízu 1:1.

Siena: Eleftheropoulos; Rossettini, Portanova, Loria, Grimi; Jarolím, Vergassola, Galloppa (88' Codrea), De Ceglie; Bucchi (57' Frick 92' ČK), Maccarone (74' Corvia)
Milán:
Dida; Cafu, Nesta, Kaladze, Favalli (61' Jankulovski); Gattuso (46' Inzaghi), Emerson (65' Ambrosini), Brocchi, Gourcuff, Seedorf; Gilardino

Rozhodčí: Banti


Lazio - Empoli 0:0

Lazio nastoupilo doma proti Empoli v brance s novým brankářem. Do branky si proti jedinému útočníkovi Empoli, kterým byl Saudati, stoupl Fernando Muslera. Hráči Empoli mu příliš starostí nezpůsobili a hlavní otázkou tak bylo, zda se útočníkům Lazio podaři vstřelit branku. Lazio sice více střílelo, ale Empoli dokázalo hodně držet balon a domácí nepouštělo k výraznému tlaku. Delio Rossi zkoušel vše, co mohl. Vystřídal Del Nera, Panděva i Rocchiho, ale ani Makinwa, Meghni a Igli Tare branku vstřelit nedokázali.

Lazio: Muslera; Behrami, Stendardo, Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Mutarelli; Del Nero (46' Meghni), Panděv (71' Makinwa), Rocchi (77' Tare)
Empoli: Balli; Raggi, Vanigli, Marzoratti; Tosto, Busce, Giacomazzi, Moro, Marchisio; Vannucchi (77' Giovinco); Saudati (83' Volpato)

Rozhodčí: De Marco

Zdeněk Leitkep / gazzetta.it

Nejnovější články