Zpět na » Serie A » Lazio opět v problémech

Lazio opět v problémech

0

Líbilo se

27.10. - Lazio Řím čelí dalším problémům. Až na jeden rok možná přijde o trenéra Rossiho, který čelí trestu za pokus o ovlivnění zápasu proti Lecce.

Zápas proti Lecce ze 30. dubna 2006 už byl součástí zápasů, za které bylo Lazio potrestáno loni v létě odpočtem tří bodů. Nyní se ale objevil nový záznam rozhovoru ze 17. dubna, ve kterém prezident a trenér Lazia mluví o ovlivnění výsledku.

"Rossi se pokusil bez jakýkoliv maskovacích výrazů ovlivnit zápas mezi Laziem a Lecce, který se hrál 30. dubna 2006," stojí v oficiální vyšetřovací zprávě.

Státní zástupce Stefano Palazzi chce nejvyšší tresty pro klub i Rossiho. To by znamenalo dvoubodový odpočet pro klub a až na rok zákaz trénování pro Delia Rossiho.

"Musíme začít jednat s Lecce, protože potřebujeme, aby měkčí, až budou hrát u nás" řekl doslova trenér Rossi.

"Když jsme mluvili o měkčím Lecc, měli jsme na mysli přestupní trh, protože jsme od nich chtěli koupit Ledesmu," tvrdí Claudio Lolito.

"Volali mi pouze kvůli cenně za Ledesmu. O zápase 30. dubna nebyla vůbec řeč, oba týmy hráli naplno," prohlásil také Carlo Regalia, v té době sportovní ředitel Lecce.

Lecce tu sezonu ze Serie A sestoupilo a v létě skutečně prodalo Ledesmu do Lazia Řím. Jak se k tomu postaví disciplinární komise, to se ještě uvidí.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články