Zpět na » Serie A » Juventus porazil FC Janov 4:1

Juventus porazil FC Janov 4:1

Juventus porazil FC Janov 4:1 © -

0

13.11. - Juventus porazil FC Janov 4:1 a bodově se dotáhl na první Inter Milán. Branky dávali Grygera, Amauri, Iaquinta. Z hostů se trefili Milito a Papastathopoulos. Druhý jmenovaný ovšem do špatné branky.

Juventus - FC Janov 4:1

(6. Grygera, 26. Amauri, 85. Iaquinta, 90. Papastathopoulos vlastní - 89. Milito z penalty)

Juventus v přehrávce 12. kola Serie A přivítal na svém hřišti FC Janov. V dresu Janova se na hřiště svého bývalého klubu vrátili Palladino a Criscito.

Hosté v Turíně nastoupili se třemi útočníky a naznačili tak, že sem rozhodně nepřijeli bránit. Utkání pro ně však nezačalo příliš dobře. Juventus už totiž po 6 minutách vedl. Zasloužil se o to Zdeněk Grygera, který míč do sítě poslal po přihrávce Del Piera. Janované se ale nezalekli a již o pár minut později hlavičkoval po rohovém kopu Ferrari, ale pouze těsně nad. V 19. minutě už mohli hosté vyrovnat. Milito obešel ve vápně Chielliniho i Legrottaglieho, ale v poslední chvíli míč napálil nad branku.

Ve 26. minutě se opět radovali domácí. A opět v tom měl prsty Zdeněk Grygera, který tentokráte centroval. Jeho centr hlavou umístil do sítě Amauri a domácí vedli o dva góly. Hosté potom všechno vrhli do útoku a ve 30. minutě byli opět blízko gólu. Gasbarroni centroval z pravé strany a Marchioni si málem dal vlastní gól. Manninger tomu však i s pomocí tyče zabránil. V minutě 37. se po parádní přihrávce Del Piera sám před brankářem hostů zjevil Molinaro. Obránce Juventusu však gól na tři nula odmítl. První poločas, ve kterém měli hosté smůlu, když neproměnili 2 gólové šance, tak skončil vítězstvím domácích.

Po poločase se do hry dostal místo Gasbarroniho Sculli a hosté doufali, že jim to pomůže ke gólu. Na začátku druhé půle to však byli domácí, kdo kontroloval hru. Janovu se rychlý gól vstřelit nepodařilo, zatímco Juventus dál v pohodě kontroloval hru. V 65. minutě ojediněle zahrozili hosté, ale Sculliho střela skončila na boční síti Manningerovi branky.

Další šanci si vytvořili až domácí 7 minut před koncem. Amauri přihrál ve vápně dozadu na Del Piera a ten protáhl Rubinha, který míč vyrazil na roh. Po něm míč ztratil Sissoko a Milito přeběhl téměř celé hřiště, ale ve vápně podlehl přesile bránících hráčů. Přišla 85. minuta a střídajícího Iaquinta uvolnil geniální přihrávkou Alessandro Del Piero. Nový hráč na hřišti se pak nemýlil a stanovil skóre na 3:0. I hosté se ještě dočkali. Diego Milito z penalty přidal svůj desátý gól v této sezóně a alespoň zkorigoval stav na 3:1. Bláznivý závěr zakončil vlastním gólem Papastathopoulos, který si srazil do sítě centr Camoranesiho. Juventus tak zvítězil 4-1 a bodově se dotáhl na první Inter Milán. Kolo pokračuje o víkendu.

Juventus: Manninger - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Marchionni (68. Camoranesi), Sissoko, Tiago, Nedved - Amauri (84. Iaquinta), Del Piero (88. Giovinco)

Genoa: Rubinho - Biava (80. Papastathopoulos), Ferrari, Criscito - Rossi, Motta, Juric, Potenza (61. Bocchetti) - Milito, Palladino, Gasbarroni (46. Sculli)