Zpět na » Serie A » Del Piero: Zlatý míč? Spím klidně i bez něj

Del Piero: Zlatý míč? Spím klidně i bez něj

Del Piero: Zlatý míč? Spím klidně i bez něj © teamtalk.com - Allesandro Del Piero

0

Líbilo se

12.11. - Stačilo několik perfektních přímých kopů a několik výborných výkonů a už se mluví o Alessandrovi Del Pierovi v souvislosti se Zlatým míčem. Kapitán Juve si z něj ale těžkou hlavu nedělá.

Dva góly na stadionu Realu Madrid byly oba potěšením pro oko každého nezaujatého fotbalového fanouška. „To byl výjimečný večer, jeden z nejkrásnějších v mé kariéře. A oba góly byly perly.“ Tak komentuje povedený večer Del Piero.

Další perlou, která by mohla ozdobit jeho kariéru, je Zlatý míč. Jméno Del Piera nebylo s prestižním oceněním nějakou dobu vůbec spojováno, jeho vyhlášení se však blíží a Alessandro nabírá velkou formu. „Myslím na něj, samozřejmě by se mi líbilo ho vyhrát. Ale abych kvůli němu v noci nespal, to zase ne. V tuto chvíli jsem spokojený s tím, co dělám. A jen na to se soustředím.“ Del Piero měl skvělou minulou sezónu, o Zlatém míči se však rozhoduje často mimo ligové soutěže. A právě v Lize mistrů se "Alexovi" daří.

Reprezentační kariéru by kapitán Juventusu chtěl uzavřít v roce 2010 na MS v Jižní Africe. „Chtěl bych v dresu azzurri skončit po MS 2010. Neskrývám, že je to jeden z mých cílů. Rok 2010 je ale ještě daleko. V tuto chvíli Lippi preferuje jiné hráče, já s tím nemám problém. I protože k sobě máme s trenérem vzájemný respekt. Vídáme si a budeme se vídat i nadále.“

Kam dál?

Michal Šušák / corrieredellosport.it / FotbalPortal.cz

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články