Zpět na » Serie A » Maldini: San Siro už pro nás není domovem

Maldini: San Siro už pro nás není domovem

0

Líbilo se

20.09. - Paolo Maldini, léčící se kapitán milánského AC, si zanaříkal na vztah tifosi k Ancelottiho týmu. V posledních utkáních podle něj fanoušci na San Siru nebyli mužstvu oporou. Naopak stále více znepříjemňují Ďáblům atmosféru na domácí půdě pískotem.

Milán sice kraluje kontinentu, ale u vlastních fanoušků nemá jednoduchou pozici. V posledních dvou domácích utkáních se rossoneri nesetkali s vlídným prostředím na stadionu Giuseppeho Meazzy. Remíza v Serii A s Fiorentinou a těsná výhra v Lize mistrů nad Benfikou milánské fanoušky neuspokojila. Někteří fotbalisté se nacházejí v nemilosti vlastních tifosi. Paolo Maldini, jehož momentálně na hřišti ve funkci kapitána zastupuje Massimo Ambrosini, má u milánských příznivců patřičný respekt. Možná právě proto se nyní pustil do kritiky současných vztahů mezi týmem a jeho fanoušky.

"Pískot se objevoval vždy, ale nyní je toho příliš. Dida je evropský šampión, stejně jako Gilardino," řekl italský internacionál na obranu dvou nejkritizovanějších hráčů Ancelottiho týmu.

Podle Paola Maldiniho se rossoneri za současného stavu, kdy fanoušci na San Siru stále více místo povzbuzování na hráče pískají, nemohou cítit na Meazzově stadionu jako v domácím prostředí.

"Není to jen kotel, kdo nás nepodporuje. Jsou to i fanoušci v ostatních sektorech, kteří mlčí. Myslím si, že když někdo zpívá "Abbiamo il Milan nel cuore" (česky Máme Milán v srdci, pozn. autora), tak to pak musí prokázat. Teď už hrajeme venku nebo na neutrálním hřišti, ale určitě ne na domácí půdě. Nepřijde mi to logické," posteskl si veterán, v jehož sbírce úspěchů nalzeneme titul z italské ligy, Ligy mistrů nebo stříbrné medaile z evropského i světového šampionátu.

/ acmilan.com; eurosport.it

Nejnovější články