Zpět na » Serie A » Pomalý start není u AC novinkou

Serie A - Pomalý start není u AC novinkou

0

Líbilo se

22.09. - Od milánského AC se v úvodních kolech čekalo určitě více. Ancelottiho tým ve čtyřech ligových utkáních vybojoval jen šest bodů. Doma navíc dosud nevyhrál. Jak nám ale ukazují statistiky, se startem sezóny má klub z via Turati problém již několik let.

Připomeňme, že obhájce titulu z Ligy mistrů vstoupil letos do Serie A suverénním vítězstvím 3:0 na půdě Janova. V září ovšem na ligovou výhru stále čeká. Ancelottiho muži doma remizovali s Fiorentinou, v Sieně zachraňovali nerozhodný výsledek v posledních minutách a dnes uhráli pouhou remízu na San Siru s Parmou. Velkou kuriozitou je již třetí remíza 1:1 pro Milán v řadě. Podobnou sérii AC prošlo naposledy v roce 1984, kdy se nerozhodně rozešlo s Veronou, Římem a Catanii.

Více než kuriozní série totožných výsledků u Milána ovšem zaráží fakt, že se jeho hráči v úvodu sezóny již několik let trápí. V loňské sezóně sice Milán zahájil třemi výhrami v řadě. Ve 4. kole kole ale remizoval v Livornu, poté doma se Sienou a nerozhodně hrál i na Sampdorii. Největší pohroma přišla v 7. kole, kdy Ďáblové doma prohráli s Palermem.

O rok dříve, v sezóně 2005/06, remizovali rossoneri v 1. kole na půdě nováčka Ascoli a ve 3. kole prohráli na Sampdorii. V sezóně 2004/05 zahajoval Milán remízou s Livornem a ve 3. kole ostudně prohrál doma s Messinou. Téměř dokonalý vstup do soutěže zažil Ancelottiho tým naposledy v ročníku 2003/04, kdy AC získalo také svůj zatím poslední titul. Rossoneri tehdy v úvodních deseti kolech pouze třikrát ztratili body za remízu.

/ FotbalPortal.cz; archiv gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články