Zpět na » Serie A » Nedvěd: Bez Ligy mistrů bych možná skončil

Serie A - Nedvěd: Bez Ligy mistrů bych možná skončil

Nedvěd: Bez Ligy mistrů bych možná skončil © imageshack.us - Pavel Nedvěd

0

Líbilo se

22.09. - Přinášíme vám rozhovor s Pavlem Nedvědem, kterého jsme se prostřednictvím jeho oficiálních internetových stránek zeptali na několik aktuálních otázek, týkajících se nejen jeho, ale i Juventusu Turín a celého italského fotbalu.

Chovali se fanoušci po Calciopoli jinak, ať už odtažitěji nebo naopak?

Byli pořád stejní, pro ně zůstal Juventus Juventusem, ať se stalo cokoliv. Zůstali s námi a podporovali nás, i když jsme hráli Serii B.

Co říkáte na úpadek Lazia po odchodu největších hvězd včetně Vás, po odchodu Sergia Cragnottiho a příchodu Claudia Lotita? Co si myslíte o Lotitovi (např. někteří fanoušci konkurenčního AS Řím mu „fandí", protože podle nich Laziu škodí)?

Nelze mluvit o úpadku, Lazio je stále kvalitní tým, který jen v posledních letech nemá potřebné štěstí proniknout mezi top 4 týmy Serie A. Letošní ročník ale zahájili velmi dobře, tak uvidíme.

Máte s některými hráči v Serii A poněkud ostřejší vztahy? Například s Philippem Mexésem z AS Řím, s nímž jste měl konflikt i v přátelském utkání.

S žádným hráčem nemám ostřejší vztahy. Některé mini konflikty vyplynou ze hry přímo v konkrétním utkání, ale v žádném případě to není proto, že bych s nějakým protihráčem měl nepřátelský vztah.

Premier League je všeobecně považovaná za nejlepší ligu světa, a to nejen díky dění na hřišti, ale i díky zázemí a organizaci. Co je v Itálii podle Vás lepší, ať už po fotbalové či jiné stránce?

V Itálii jsou podle mě vyrovnanější týmy, i mužstva ze spodní části tabulky mají svoji kvalitu a je velmi těžké je porazit. Celkově myslím, že všechny italské týmy mají lépe propracovanou obrannou část hry.

Život v Turíně a Římě se jistě liší. Je pravda, že fanoušci v Římě jsou nadšenější a „otravnější“, zatímco ti turínští jsou klidnější a chladnější? Kde se Vám líbilo více, v Římě nebo v Turíně?

Chladnější fanoušci v Turíně určitě nejsou. Vše prožívají stejně intenzivně jako v Římě. Po sestupu do Serie B jsme si my, kteří jsme zůstali, získali u fanoušků ještě větší úctu a respekt a jejich vztah k nám je mnohem přátelštější. Já osobně jsem teď už delší dobu v Turíně a zvykl jsem si tady. Jsem tu velmi spokojený a můžu říct, že v Turíně se mi už líbí víc než v Římě.

Jakou budoucnost si v Juve dovedete představit, až pověsíte kopačky na hřebík (například pozice asistenta trenéra, či spíše něco v zákulisí)?

Nějaké nabídky jsem už dostal, ale zatím nejsem definitivně rozhodnut, kterým směrem se budou mé další kroky ubírat. Dokud hraji, chci se stoprocentně soustředit na hru, teprve na konci soutěže se rozhodnu, co dál.

Je dnes italská liga stejně kvalitní, jako bývala?

Je přinejmenším stejně kvalitní jako dřív, hraje v ní spousta kvalitních zkušených hráčů i nadějných mladíků. A výsledky italských mužstev v evropských pohárech v posledních letech to dokazují.

Který z italských týmů, mimo Juventus, považujete za nejsilnější? Který je vám nejsympatičtější, a který je naopak největším rivalem?

Nejsilnější jsou tradičně Inter, Milán a Roma. Nejsympatičtější mi je Lazio a největším rivalem bude asi Inter, souboje s ním jsou velmi sledované, obzvlášť pak po našem návratu do Serie A.

Ukončil byste kariéru, kdyby se Juventus nedostal do předkola LM?

Nevím, možná i ano. V každém případě LM hrála roli v tom, že jsem se rozhodl ještě pokračovat.

Více informací o Pavlu Nedvědovi naleznete na jeho oficiálním webu www.pavelnedved.cz.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Michal Šušák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
J.U.V.E - 23.09. Odpovědět

dík sushi, pěkný článek....Paolo už není nejmladší, jenom LM ho drží v kariéře, snad se dočká vysněného úspěchu Smajlík 1

J.U.V.E
Sushi - 23.09. Odpovědět

Smajlík 7

Sushi

Buď sa mi chce hrať alebo nie. Kvôli LM, ide mu len o trofeje ... a teraz nemám hrešiť Smajlík 11

Rimskyvlk

Vyhrát by si zasloužil. Už jen za to co ve fotbale dokázal. Moc bych mu to přál i když šance není zrovna velká. Ale v dnešním fotbale ne vždy vyhrává ten lepší. A v LM skoro nikdo dení ten horší.

Wandangan

Bude to těžké moc základ je postup ze skupiny a pak s emůže stát cokoliv kdo čekal Porto,Monaco ve finále.Ale prostě šance je strašně malá LM může vyhrát klidně 20 týmů a když se to přepočte na procenta tak šance že to vyhraj ezrovna ten tým který kdo řekne je malá. Smajlík 4 Doufám že to ale Juve dokáže. Smajlík 7

trezeguet

Moc mu přeju aby mu to v LM vyšlo... Ikdyž to bude velmi těžké Smajlík 7

forza_Mike
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články