Zpět na » Serie A » Donadoni odmítl Del Pierovu podmínku

Serie A - Donadoni odmítl Del Pierovu podmínku

0

Líbilo se

28.09. - Spor mezi reprezentačním trenérem Robertem Donadonim a hvězdným Alexem Del Pierem se začíná stupňovat. Italský trenér chladně přešel požadavek kapitána Juventusu. Ten si podmínil účast v reprezentaci tím, že ho kouč bude stavět jen v útoku. Donadoni reaguje, že raději využuje mladých nadějí, které se dokáží přizpůsobit.

Konflikt mezi Donadonim a Del Pierem odstartoval po zářijovém utkání Itálie - Francie. Kouč nasadil Alexe na pozici levého záložníka, kde neodehrál dobrý zápas. Del Piero byl kritizován fanoušky a médii, načež Donadonimu vzkázal, že za Itálii bude v budoucnu nastupovat buď jako útočník, nebo vůbec.

Donadoni nyní podle channel4.com reagoval na Del Pierovy výhrady nekompromisně. V reprezentaci chce mít raději hráče, kteří se dokáží přizpůsobit každé situaci a dokáží nastoupit na více pozicích. Donadoni zřejmě vsadí na nadějné univerzály.

"Já doufám, že mladí hráči sehrají velkou roli v našem týmu. Naši mladíci jsou možná nejtalentovanější na světě a my toho potřebujeme využít," uvedl italský kouč.

Donadoni přiznal, že důkladně sleduje Giuseppeho Rossiho z Villarrealu, Riccarda Montoliva z Florencie, Marca Borriella z Janova či Alessandra Rosinu z Turína. Do budoucna by rád využil i zadáka Domenica Criscita. Ten však podle Donadoniho ještě potřebuje v Juventusu sbírat zkušenosti.

Pokud Donadoni skutečně upřednostní mladé naděje před zkušeným Del Pierem, jenž je doslova ikonou italského calcia, nastane pro kapitána Juve další nepříjemný moment ve sportovní kariéře. S jedním se Alex vyrovnává již teď. Vyjednávání s Juventusem o nové smlouvě naznačují tomu, že turínský klub bude na Del Pierově výplatě šetřit. Nabízí se tedy otázky - je Il Pinturicchio už tak starý, že má pro Juve i Squadru Azzurru hodnotu přebytečného luxusu? Nebo se na Del Piera valí jedna křivda za druhou?

Jakub Košťan / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články