Zpět na » Serie A » Amauri chce být novým Zlatanem

Amauri chce být novým Zlatanem

Amauri chce být novým Zlatanem © -

0

Líbilo se

10.07. - Nový útočník Juventusu Turín podle svých slov věří, že by mohl překonat to, co v černobílém dresu dokázal Zlatan Ibrahimovič. Dále zmínil, že chce hrát co nejvíce, ale důležitější jsou pro něj úspěchy celého týmu.

Brazilský střelec přišel do Juve z Palerma a stal se tak součástí zatím jednoho z největších přestupů léta. Bude tak pod velký tlakem, aby prokázal svou kvalitu i v dresu nového zaměstnavatele. Zvláště pak, když se v poslední době vedení Juve v získávání posil zase tolik nedařilo.

Amauri bývá přirovnáván ke švédské hvězdě Ibrahimovičovi, který v dresu Juventusu zářil v letech 2004 až 2006. Amauri se ale tohoto srovnání nebojí.

"Necítím se vystrašený, jednoduše proto, že jsem na to zvyklý," řekl pro Gazzettu dello Sport.

"Od doby, kdy tady hraju, mě lidé porovnávají se Zlatanem, jak fyzicky, tak i stylem hry, který oba praktikujeme. On se stal v Juventusu superhvězdou. A já doufám, že se mi to podaří - a ještě lépe."


Amauri také v rozhovoru poukázal na velké cíle: "Chceme vyhrát všechno - Scudetto, Ligu mistrů a možná i italský pohár. Já chci hlavně hrát a dokázat, že patřím na tu nejvyšší úroveň."

Minulou sezónu se ovšem ve skvělém světle ukázala souhra Davida Trezegueta a Alessandra Del Piera a tak nemá Amauri místo v základu vůbec jisté.

"O to se nebojím. Nikdy jsem nebyl zaměřený na osobní cíle. Del Pierovi i ostatním spoluhráčům patří můj největší respekt, ale samozřejmě se budu snažit, abych hrál co nejvíc."

Kam dál?

Zdenek Klinga / channel4.com

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články