Zpět na » Francie: Ligue 1 » O Haraslína se zajímá Olympique Marseille

O Haraslína se zajímá Olympique Marseille

O Haraslína se zajímá Olympique Marseille © iconsport.photo - Lukáš Haraslín

0

Líbilo se

23.06. - Ivan Schranz je aktuálně nejlepším střelcem Eura 2024. Nutno ale podotknout, že by jím nebyl bez Lukáše Haraslína, jehož ránu dorážel proti Belgii a po jeho centru dal gól i Ukrajině. A Sparta má rázem problém. Její křídelník totiž přilákal zájemce. A jedním z nich má být i Olympique Marseille s novým koučem De Zerbim.

Slovensko šokovalo evropský fotbal vítězstvím s Belgií. To se trefil Ivan Schranz, jenž dorážel střelu Lukáše Haraslína vyraženou Casteelsem. Utkání s Ukrajinou už tolik nevyšlo, zejména pak ve druhém poločase, kdy gólem a asistencí zazářil Mykola Shaparenko. Jediný gól Slovenska dal zase Ivan Schranz a zase tomu předcházela práce Lukáše Haraslína, tentokráte vysoký padáček na Schranzovu hlavu. Spolupráce útočníků z pražských S fungovala výborně. A Lukáš Haraslín už údajně láká zájemce. Dynamický útočník pražské Sparty zazářil už v Evropě, odehrál super sezónu ve Fortuna Lize a ačkoliv se mluvilo tom, že nemá ambice na posun, kluby takových jmen se odmítají těžko.

Lukáš Haraslín je odchovancem Slovanu Bratislava, ale už jako velmi mladý se přesunul do Itálie, kde oblékal dres Parmy. V prvním týmu odehrál 2 zápasy a zadarmo odešel do Polska. V Lechii Gdaňsk se stal jednou z největších hvězd ligy, čímž si vysloužil návrat do Itálie. V Sassuolu ale jen střídal pod koučem De Zerbim a přišel zřejmě jeho životní přesun za 1,5 milionu eur do Sparty Praha. Tam má za sebou třetí sezónu, přičemž v těch dvou posledních získal titul a byl jednou z největších postav a hrdinů letenského klubu. Už tak se ale spekuluje o tom, že o něj bude po Evropě zájem a po výkonech na Euru se zvedá a už se mluví skutečně o velkých klubech.

Odejde Haraslín ze Sparty?

Tím hlavním má být údajně francouzský Olympique Marseille. Historicky první vítěz Ligy mistrů by měl brzy podepsat s novým trenérem Robertem De Zerbim. Pod ním Haraslín hrál v Sassuolu. Od té doby se ale slovenský reprezentant hodně posunul. Aktuálně se má čekat na to, až De Zerbi podepíše oficiálně jakožto nový kouč Marseille. Stane se to, ale ještě to není oficiální. Haraslínova tržní hodnota je aktuálně 5,5 milionu eur a Sparta Haraslína rozhodně nebude chtít pouštět. Proto tak nabídka Marseille bude muset být skutečně velkorysá. Indikuje to tak to, že hra Marseille a sytém se změní. Letos totiž s křídelníky ani jeden ze 4 trenérů, kteří se na lavičce v Marseille včetně Gattusa vystřídali, nehrál na stálo. Takoví hráči jako Haraslín v kádru Marseille chybí, respektive jich je málo a nemají za sebou dobrý ročník.

Lukáš Haraslín

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články