Zpět na » Francie: Ligue 1 » Roberto De Zerbi šokuje. Je blízko podpisu s Olympique Marseille

Roberto De Zerbi šokuje. Je blízko podpisu s Olympique Marseille

Roberto De Zerbi šokuje. Je blízko podpisu s Olympique Marseille © iconsport.photo - Roberto De Zerbi

0

Líbilo se

13.06. - Se jménem Roberto De Zerbi se mluvilo v souvislosti s kluby jako Bayern Mnichov, Manchester City nebo Real Madrid. Opravdu šlo o obrovské adresy. Nyní ale nastává velký zvrat. Italský kouč údajně jedná s Olympique Marseille. Ten pro něj má připravený tříletý kontrakt.

Roberto De Zerbi byl celkem solidním hráčem, ale vypadá to, že jakožto trenér to dotáhne ještě dál. Trénoval Baforiu, Foggiu, Palermo a Benevento. Největší stopu však zanechal v Sassuolu, s nímž skoro mířil na evropské poháry a především hrál dost možná ten nejhezčí fotbal v Itálii. Pozvednout měl i ukrajinský velkoklub Shakhtar Donetsk. Jenomže přišla válka a nikdo neměl De Zerbimu za zlé, že Ukrajinu opustil už po 30 zápasech. Chvíli byl bez angažmá, ale když se uvolnilo místo na lavičce Brightonu, De Zerbi ho vzal.

Rázem jsme měli v Premier League novou trenérskou hvězdu s obrovským potenciálem, kterou za svého budoucího nástupce označil i Pep Guardiola v Manchesteru City. De Zerbi vyšperkoval herní obraz, ale na rozdíl od Pottera k tomu přidal i výborné výsledky a Seagulls rázem poprvé hráli i evropské poháry. Roberto De Zerbi byl v hledáčku Bayernu Mnichov. Guardiola může odejít po další sezóně, kdo ví, jak dlouho na lavičce Realu Madrid bude Ancelotti. Navíc se italský trenér s Brightonem po této sezóně rozloučil po vzájemné dohodě. Přichází ale celkem velký šok.

De Zerbi zřejmě zamíří do Marseille

Roberto De Zerbi totiž o novém angažmá jedná v Marseille. Což o to, pro samotný Olympique by tahle posila byla naprosto famózní. Klub neprožívá nejlepší léta, kádr vypadá bez jasné koncepce, trenéři se mění a nikdo pořádně neví, jakým směrem klub jde. Právě proto si nemyslím, že je to dobrá volba ze strany De Zerbiho. Podepsat by mohl tříletou smlouvu a Olympique by ho přivedl raději než Sergia Conceicaa, dnes už bývalého trenéra Porta. Je ale podle mě klidně možné, že tohle angažmá De Zerbiho zaměstná na sezónu, po které může jít nahradit Guardiolu do Manchesteru City. Podpis v Olympique Marseille je za mě jednoznačným krokem zpět.

Roberto De Zerbi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články