Zpět na » Francie: Ligue 1 » Příjde Chelsea o svůj klenot? PSG by chtělo Colwilla

Příjde Chelsea o svůj klenot? PSG by chtělo Colwilla

Příjde Chelsea o svůj klenot? PSG by chtělo Colwilla © iconsport.photo - Levi Colwill

0

Líbilo se

01.03. - PSG se bude v létě snažit o přebudování kádru. Luis Enrique říkal, že kromě ofenzivy se zaměří i na defenzivu, a to je důvod, proč se nyní obrací na Chelsea a Leviho Colwilla. Chelsea má údajně problémy s finanční fair-play a musí prodávat, na druhé straně chce Osimhena. Prodej hráčů jako Colwill by mohl výrazně pomoct. Levné by to Paříž stoprocentně neměla.

Levi Colwull je dalším z odchovanců Chelsea. O jeho extrémním talentu už se ví nějakou tu dobu. Poprvé zazářil na hostování v Huddersfieldu, vloni zamířil do Brightonu, kde se během druhé poloviny sezóny stal nepostradatelnou oporou defenzivy. Brighton z něj v létě po hostování chtěl udělat rekordní klubovou posilu a chtěl ho i Liverpool. Mauricio Pochettino s ním ale počítal ve svém kádru a Colwill ho nezklamal. Za mě patří letos mezi nejspolehlivější hráče The Blues, ať už na levém kraji, nebo jakožto levý stoper. V 21 letech je na tom famózně.

Levi Colwill se stal skutečně jednou z opor a reálně se o něm uvažuje jako o jednom ze stoperů pro letní Euro. Osobně bych ho do nominace určitě zahrnul. Chelsea na něm chce stavět a chce z něj mít v budoucnu klubovou ikonu. Jenomže tu jsou problémy s finanční fair-play a nutnost prodávat, navíc chuť přivést útočníka, ideálně pak Osimhena za více jak 120 milionů eur. A právě o Colwilla má být zájem v jednom z nejbohatších klubů planety, a to v PSG. To se připravuje na Mbappého odchod, ale podle Luise Enriqueho se zaměří i na obranu.

Přišel Lucas Beraldo a Enrique si ho zamiloval. Dokžáe zahrát jako levý stoper, výborně hraje i na kraji obrany. V tom hodně připomíná právě Colwilla. Colwill je stoprocentně dále, než Beraldo, ale Beraldův potenciál je taktéž obrovský, takže je otázkou, zda by to nebylo kontraproduktivní. Je tu i Lucas Hernandéz, opět na identických pozicích. Pokud ale PSG skutečně o Colwilla stojí a bude ochotné za něj zaplatit takové peníze, zřejmě by byl ve strukturách nad zmiňovanou dvojicí. Určitě by se jednalo o jeden z nejdražších přestupů historie, co se obránců týče.

Levi Colwill

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články