Zpět na » » Pražanům se v poháru nedařilo, Sparta podlehla Dukle, Brno zdolalo Slavii

- Pražanům se v poháru nedařilo, Sparta podlehla Dukle, Brno zdolalo Slavii

Pražanům se v poháru nedařilo, Sparta podlehla Dukle, Brno zdolalo Slavii © fkdukla.cz - Utkání Dukla Praha - Sparta Praha

0

26.03. - REVIEW Pohár České pošty v jednom dni otevřel bitvy čtvrtfinálové a uzavřel poslední dvojzápas 4. kola mezi Plzní a Domažlicemi. V tom se podle očekávání radovala domácí Viktoria. Překvapení se zrodilo hned v prvním duelu následující fáze. Sparta nestačila na domácí Duklu, připsala si první letošní porážku s českým týmem a v odvetě bude dohánět jednobrankové manko. Prohrála také Slavia, která v Edenu podlehla Brnu 1:0.

FK Dukla PrahaDukla Praha 2:1 (1:0) SpartaAC Sparta Praha

Branky: 37. Mareš, 65. Pospěch - 80. Krejčí

Sparta oproti poslednímu ligovému zápasu na Bazalech obměnila sestavu a na její hře to bylo vidět. A to přestože první příležitost si vypracovala právě ona. Ve 13. minutě zkusil z voleje vypálit Dočkal, avšak svoji střelou trefil jen před sebou stojícího protihráče. Ještě větší šanci pak zazdil hrdina z Ostravy Lukáš Juliš.

Unylé tempo pohárového zápasu protrhl sedm minut po uplynutí půlhodiny hry domácí Mareš. Ten si ve vápně dobře naběhl na centr od rohového praporku a hlavičkou o tyč vsítil úvodní branku utkání.

Duklu gól neuklidnil a bylo vidět, že si chce spravit chuť z nepovedených posledních zápasů v nejvyšší soutěži. V 62. minutě to byl Štetina, který se opřel do míče a jeho tečovaná rána proletěla těsně vedle tyče.

Krátce poté už se ale na Julisce znovu slavilo. Po faulu Hybše na Pospěcha nařídil sudí pokutový kop. K němu se postavil sám poškozený a střelou doprostřed zaskočil doprava skákajícího Čecha.

Deset minut před koncem řádné hrací doby Sparta alespoň korigovala na 1:2. Krejčí předvedl nádhernou zasekávačku a střelou na zadní tyč propálil Radu.

Vyrovnat už ale hosté nestihli. Naopak mohli být rádi, že Dukla nepřidala ještě jeden gól. Dvě šance měla, avšak skóre se v tomto duelu už neměnilo.

SK Slavia PrahaSlavia 0 :1 (0:0) BrnoFC Zbrojovka Brno

Branka: 63. Šisler

Slavia vstupovala do čtvrtfinále s jednoznačným cílem napravit porážku s Jihlavou a vybojovat co nejlepší pozici do odvety. Jenže výkon sešívaných tomu neodpovídal.

Nudný první poločas se obešel bez jakéhokoli náznaku šance. A to na obou stranách. Jediným oživením tak byla žlutá karta pro domácího Škodu, již viděl těsně před odchodem do kabin.

Druhé dějství už bylo v tomto ohledu zajímavější, i když se o vzrušení staralo spíše hostující Brno. To se také zaslouženě dočkalo vedoucí - a v konečném důsledku také vítězné -branky. V 63. minutě se o ni postaral Šisler, jenž si naběhl na Skalákův centr a hlavičkou poslal míč do sítě.

Slavia tak podruhé za sebou nedokázala zvítězit a příští týden bude mít co dělat, aby vývoj dvojutkání překlopila na svoji stranu.

FC Viktoria PlzeňPlzeň 4:0 (0:0) DomažliceTJ Jiskra Domažlice

Branky: 50. Rezek, 57. Hrdlička, 69. Ďuriš, 72. Ďuriš

Dušan Uhrin dal v poháru přednost méně vytěžovaným fotbalistům, litovat toho ale nemusel. První půle přinesla tři větší šance. Za domácí mohli skórovat Hořava s Wagnerem a ve 35. se ke střele dostali také hráči Domažlic. Ani jeden pokus se ale neujal a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Ten byl samozřejmě výhodnější pro Plzeň, která si z úvodního střetnutí přivezla třígólový náskok. Navíc po přestávce ho začala navyšovat. Už v 50. minutě se zblízka trefil Rezek, o sedm minut později využil zmatek v hostující obraně Hrdlička a konečné skóre ustanovil dvěma slepenými góly Ďuriš. Plzeň tak oslavila nejen dnešní výhru 4:0, ale zároveň s ní také postup do čtvrtfinále. Tam na ni čeká Vysočina Jihlava.