Zpět na » Synot liga » Brückner zveřejnil nominaci na Německo

Brückner zveřejnil nominaci na Německo

0

Líbilo se

03.10. - Trenér Karel Brückner dnes premiérově nominoval do seniorského reprezentačního výběru Jana Ĺ imůnka, stopera Vfl Wolfsburg, kam v létě přestoupil po vydařeném mistrovství světa hráčů do dvaceti let z pražské Sparty.

V nominaci se objevil po delší době také Marek Matějovský, naopak kvůli trestu za žluté karty z ní vypadli Marek Jankulovski, Milan Baroš a Jan Polák, kvůli zranění si proto Německu určitě nebudou mít šanci zahrát Zdeněk Grygera a Martin Jiránek.

O nominaci Ĺ imůnka se spekulovalo již před dvojzápasem se San Marinem a Irskem, ovšem trenér Karel Brückner jej ponechal v jednadvacítce. Nyní však změnil před zápasem v Německu názor. "Hraje v bundeslize pravidelně, vypadli nám tři defenzivní hráči, takže budeme tým doplňovat. Zda ale bude hrát, o tom je předčasné mluvit," odůvodnil svoji volbu Brückner.

Starosti dělá Brücknerovi zdravotní stav kapitána výběru Tomáše Rosického. "Mluvil jsem s ním a v neděli by měl hrát," řekl novinářům. Rosický podle něho věří, že na zápas s Německem bude připraven, ovšem připustil, že pokud tomu tak nebude, bude to zádrhel. Ovšem ne nutně neřešitelný, Rosického může nahradit David Jarolím, ale i Marek Matějovský.

Sraz reprezentace je příští úterý, ve čtvrtek sehraje přípravný zápas s Teplicemi na Stínadlech, poté se tým přesune na soustředění do Seefeldu, odkud se hráči dopraví autobusem na zápas do Mnichova, který je vzdálen od rakouskéhp střediska pouhou hodinou jízdy.

Nominace
Brankáři: Jaromír Blažek (1. FC Norimberk, 12 zápasů/0 branek), Petr Čech (Chelsea, 55/0),
Obránci: Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 18/1), Zdeněk Pospěch (Sparta Praha, 2/0), David Rozehnal (Newcastle, 38/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 63/2), Tomáš Zápotočný (Udine, 4/0), Jan Ĺ imůnek (VfL Wolfsburg, 0/0),
Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 60/1), David Jarolím (Hamburk, 13/1), Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav, 3/0), Jaroslav Plašil (Pamplona, 30/1), Tomáš Rosický (Arsenal, 67/18), Libor Sionko (FC Kodaň, 26/3),
Ăštočníci: Martin Fenin (Teplice, 2/0), Jan Koller (Monako, 80/50), Marek Kulič (Sparta Praha, 8/2), Stanislav Vlček (Slavia Praha, 7/0).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články