Zpět na » Synot liga » Liberec se poohlíží po brankáři

Liberec se poohlíží po brankáři

0

Líbilo se

03.10. - Jsou neuspokojivé výsledky důsledkem toho, že se Slovan Liberec zajímá o českého brankáře chytajícího ve slovenské druhé nejvyšší soutěži Miloše Buchtu? Ve víkendovém zápase jej sledoval v zápase rezervního týmu MFK Košice a Tatranu Prešov, za který Buchta chytá.

Na pozorovací akci na Slovensko se vypravil trenér brankářů Slovanu Liberec Milan Veselý, podle jehož vyjádření má Buchta velikou šanci na angažmá v severočeském týmu.

"Upoutal mě především svýmy parametry," citoval východoslovenský deník Korzár Veselého. "Buchta má na brankáře skvělou postavu, optimální věk, je talentovaný a i pracovitý. To jsou všechno předpoklady, které mu dávají velkou šanci dalšího rozvoje. V Prešově se vypracoval na určitou úroveň, která může však ve kvalitnější soutěži ještě stoupnout."

Trenér libereckých brankářů zároveň vysvětlil, proč klub hledá nového adepta právě na brankářský post. "V zimě zřejmě uvolníme jednoho brankáře do předního zahraničního klubu, proto potřebujeme kvalitní náhradu. Takového brankáře, který by mohl převzít úlohu brankářské jedničky," prozradil Veselý pro Korzár.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články