Zpět na » Synot liga » Kalouda: Na mistrovství budu vzpomínat rád

Kalouda: Na mistrovství budu vzpomínat rád

0

Líbilo se

04.10. - Jsou tomu již dva měsíce, kdy reprezentace do dvaceti let vyválčila na mistrovství světa své věkové kategorie překvapivě stříbrné medaile, když nestačila pouze ve finále na Argentinu. Při této příležitosti jsme vyzpovídali Luboše Kaloudu, oporu tehdejší dvacítky.

Hrál jste po úspěšném mistrovství světa do dvaceti let. Jak na turnaj s odstupem času vzpomínáte?
"Na mistrovství světa budu vzpomínat tak asi jako každý z nás strašně rád. Ale teď už jsme zpátky a je před námi liga a musím se soustředit jen a jen na ni a podávat v ní co nejlepší výkony! Každý den poctivě trénovat a nic nevynechávat."

Změnilo se něco zásadního od toho turnaje ve vašem životě?

"V mém životě se nic závažného po příjezdu nezměnilo. Ale jsem strašně rád, že jsem na mistrovství mohl být, protože to pro mě byla obrovská zkušenost, která mi určitě pomůže do dalších bojů."

Před odjezdem do Kanady jste v lize odehrál celkem osm zápasů, na začátku letošní sezony jste během prvních osmi kol tuto bilanci vyrovnal. Je to tak, že nyní prodáváte stejně jako ostatní hráči z nároďáků nabyté zkušenosti a sebevědomí?

"Ano, je to tak. Před odjezdem na mistrovství jsem toho v lize moc neodehrál a o to víc jsem byl rád, že jsem se na mistrovství dostal a pravidelně nastupoval. A hrát proti Ĺ panělsku nebo Argentině je pro mě velikánské plus, protože to byly těžké zápasy. Ale celkově procházet turnajem až do samotného konce bylo moc pěkné a užít si celý ten finálový ceremoniál, to je nepopsatelné!"

V Kanadě jste vstřelil tři branky, v šestnácti ligových zápasech ještě ani jednu. Čím to je?
"S těmi brankami mne to docela mrzí, ale na hřišti je vždy jedenáct hráčů a je jedno kdo ty góly dává. Na mistrovství se mi to dařilo a v klubu se to daří jiným. Samozřejmě, že bych taky chtěl dávat góly, ale je to vždycky o štěstíčku. A když budu na tréninku poctivě pracovat a půjdu tomu naproti tak věřím, že se to zase obrátí."

Teď jste se ale trefil v domácím poháru ze větší vzdálenosti. Věřil jste si proto v zápase proti Kladnu o něco více než třeba předtím proti Jablonci či Teplicím?

"Ano, proti Jihlavě jsem dal svůj první soutěžní gól a jsem za něj strašně rád. Ale už jsem to tu několikrát zmiňoval, pro mě je důležité poctivě trénovat, nedívat se doprava doleva a jít tomu štěstí naproti. Záleží jen a jen na mě jak se s tím poperu! To víte, že když se vám podaří vstřelit branka a pak nahrajete na vítězný gól, že máte obrovskou radost, více si věřííte a máte obrovskou motivaci dál poctivě pracovat."

Oproti dřívějšku jste změnil díky šampionátu celkem radikálně sestřih. Jak se v něm cítíte?

"Ano, během mistrovství jsme se nechali všichni ostříhat nakrátko, ale moc mi to nevadilo. Sice jsem měl delší vlasy, ale říkal jsem si, že vlasy dorostou a pro podpoření týmového ducha to rád udělám, protože to mohlo být pro mě třeba poslední mistrovství světa v životě! A teď, s odstupem času, zase vlasy už celkem dorostly, takže to je skoro jako dříve."

Jak moc v týmu Brna chybí v úvodu sezony Luděk Zelenka?
"Těžko říct, ale když dá útočník jako Luděk Zelenka při působení u nás za poslední sezonu jedenáct branek, tak určitě chybí. Hlavně v tom úvodu sezony, když se nám nedařilo moc střelecky. Je to nesmírně zkušený hráč a my mladí se od něho máme co učit, tak jako od ostatních."

V Brně si štěbetají vrabci na střechách, že Wagner s Lejsalem nejsou zrovna nejlepší kamarádi a prý se i poprali. Mohl by jste o tom říct něco bližšího?

"K aféře Lejsal - Wagner se nechci vyjadřovat..."

Jak je Kunclovi, který zkobaloval o poločasové přestávce zápasu s Teplicemi?
"Martin Kuncl vypadá už o hodně lépe, ale má ještě před sebou pár vyšetření, která jsou nezbytná a potom doufejme, že bude v pořádku a bude zase moci vyběhnout na ligový trávník."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články