Zpět na » Synot liga » Malý velký Volešák dal gól Teplicím

Malý velký Volešák dal gól Teplicím

Malý velký Volešák dal gól Teplicím © -

0

Líbilo se

04.11. - V loňské sezoně byl na hostování v Českých Budějovicích z jeho mateřské Sparty, ve které ovšem nedostal ani během letošního léta prostor jaký by si zasloužil a po návratu z dovolené ve Španělsku přestoupil překvapivě do pražské Slavie, za kterou včera proti Teplicím vstřelil již třetí ligovou branku.

Ve třicáté minutě odcentroval Milan Ivana přes teplického obránce Kleina míč a Volešák na malém vápně přesně umístěnou hlavičkou vstřelil první, a jak se později ukázalo nakonec i jediný a tedy vítězný, gól zápasu. "Měl jsem štěstí, že Lukáš centr podběhl a Kaufman byl moc vzadu, takže ten prostor nestíhal zavřít. Byl to dobrý výběr místa, kde si mě krásný centr Milana Ivany sám našel," řekl po zápase druhý nejmenší fotbalista na hřišti.


Pro Volešáka to byla první branka vstřelená hlavou, ovšem během kariéry jich vstřelil podobným způsobem více. Za rezervní tým Sparty dokonce ve druholigovém utkání v Mostě vstřelil hlavou dvě branky svého týmu v jednom jediném zápase. Jak je vidět, tak menší vzrůst oproti soupeřům ne vždy znamená nutnou indispozici, i se sto čtyřiasedmdesáti centimery se dá hlavičkovat.

Volešák mohl být nakonec ještě větším hrdinou, ovšem jeho střela z voleje letěla kousek vedle tyče Slavíkovy brány. "Měl jsem to řešit jinak. Kdybych si míč zpracoval, tak jsem mohl být sám před gólmanem, ale docela jsem si věřil, že to trefím," dodal spokojený Volešák.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články