Zpět na » Synot liga » Ostrava - Teplice 0:0

Ostrava - Teplice 0:0

0

Líbilo se

07.10. - Které mužstvo bude po devátém kole lídrem 1.ligy?? Oba aktéři dnešního zápasu, Ostrava i Teplice se mohli této úlohy zhostit. Jenže potřebovali k tomu kromě příznivosti zítřejšího výsledku derby SxS taktéž vítězství. A co je potřeba pro výhru? Gól(y)....

A tuto položku bychom na účtu utkání nenašli. Na hřišti sice pobíhalo 22 mužů, jenže žáden nebyl schopen rozhodující úder dovést do zdárného konce. Však nemůžeme tvrdit, že se jedná o vinu střelců! Utkání nabídlo až děsivě pěkný fotbal, ovšem velké H ke slovu hrdina nutno napsat, mluvíme-li o Slavíkovi v brance hostí, a i když nebyl v takové permanenci jako jeho protějšek, tak si troufám tvrdit, že i k jménu Petra Vaška.

Ono ostatně je možná těžší vydržet ve správné koncentraci po celý zápas, když brankář tolik práce nemá, dnes v Ostravě babí léto opravdu nepanovalo a já měl problém neztuhnout na tribuně, natož že bych si troufnul likvidovat brankové šance.

ALE POZOR! Vše mohlo být jinak a pojem Slavík by se objevil jen v prvních minutách utkání. Již ve třinácté minutě vyběhnul proti brejku mimo šestnáctku k postranní lajně. Dle trajektorie letu následné střely odhaduji, že míč by opravdu v síti skončil, jenže... Pan Slavík se nezdráhal použít ruce i v tomto případě a míč vytlačil na roh. Verdikt? Červená karta! Ano, ale možná v jiné dimenzi, kde by nepískal pan Franěk, který byl názoru, že se jedná o prohřešek spadající do kategorie žlutých kartonků(aby se vlk nažral, ale ovce zůstala netknutá). Nutno však doplnit, že asistent mu příliš nepomohl. Byl dokonce názoru, že se špatného nestalo nic. Soudě tak dle klidně povislého praporku podél těla.

Nu což, hraje se dál v nezměněném poměru sil. Jen škoda, že osobitý styl Pavla Fraňka byl cítit až do minuty devadesáté. Hlavně hraní rukou mu dělalo setsakramentský problém. I spící babičku v domu sousedícím se stadionem jeden takový případ vzbudil a začala hystericky křičet: "Rukááá!" Avšak Fraňkova píšťalka snad odmítala poslušnost kvůli ledovému počasí. Chyby se kupily a jelikož byly na obou stranách v přibližně stejném poměru, je možné mluvit o volnějším přístupu Fraňkovém k utkání jako celku, a ne jako tendenční poškození mužstva. Ke stylu hlavního sudího se přidali oba asistenti. U Večeři bychom dokázali pochopit, že chce zapřít přízeň k domácímu klubu, když už má stejné jméno, ale zdatně sekundoval i Lhoták. Ofsajd mávali Feninovi a Tchuřovi, leč chyba lávky, oba byli viditelně ve správném postavení.

Člověka pak překvapí, když delegát(asi aby nekazil partu) Trčka Jiří udělí sudímu velmi pěknou sedmičku. Dost už remcání na adresu rozhodčích. Protože jim bylo věnováno v textu prostotu až až a přitom se děly spousty zajímavých situací nejen v souvislosti s píšťalkou, ale také s míčem.

Nejprve strašili po vzoru Sigmy, která vykradla Ostravu minule, hosté. Gašparík pěkně poslal pas Ĺ tohanzlovi, ten snad jako by šanci nečekal a kopačák se od něj odrazil přímo k Vaškovi. Ostatně Gašparík byl viditelným i nadále. Po čtvrthodině se již s nikým o příležitost nedělil a ze střední vzdálenosti učil Vaška skákat.

V dalších minutách dělali čest jménu Baníku jedenáctka v bílých dresech. Už skoro Magera hlavičkoval, šlo by o jistou branku, ale Slavíka přiletěl a za vteřinu dvanáct odvrátil pohromu. Upadl však na trávník a vyražený balon padl přímo k Metelkovým nohám neváhavší jej vrátit zpět. Míč jen pozdravil břevno při průletu kolem a padl na horní síť.

33. minuta mohla být klidně penaltová. Magera byl stáhnut za dres, když k němu letěla další vzdušná přihrávka a když tísněn nepřesně hlavičkoval, ještě mu rukavicema naložil Slavík. Najednou se míč zjevil před Bystroněm a ten pumelici nedokázal snížit pod hranici břevna.

Ke vstřelení branky nakonec nepomohl ani Václav Svěrkoš, který dnes dostal trochu více času než minulý týden, příliš se o něj míč ani neotřel. I když šance se ještě objevily. Třeba Metelka třináct minut před koncem měl šanci z téměř bezprostřední blízkosti, Slavík prokázal ale své čáry, a po rozehrání rohu opět. Teď se jednalo o opravdu tutovou příležitost.

Stejně jako deset minut předtím se vryla divákům do paměti akce žlutomodrých. Opět zlobil Gašparík, Vašek s vypětím sil odvrátil jen k Verbířovi, jehož sprintu chyběl možná milimetr a balon létící rovnoběžně s brankovou čarou by putoval do interiéru branky.

Celkově se dá říci, že Baník byl tím více ofenzivnějším celkem, Teplice, hlavně s blížícím se koncem zatahovaly své síly do obrany, ale nemůžu si troufnout povědět, že hosté byli horším celkem. To chraň pánbůh! Předvedli velmi vyspělou kopanou a žádnou příležitost vyrazit vpřed si nenechali upláchnout. V sumáři, sice i přes převahu v držení balonu Baníku , předvedly oba mančafty jen jednu příležitost pair excelance a jak jeden, tak druhý mohl brát všechny body a vavříny spojené s vyhoupnutím se na nejvyšší příčku ligové hierarchie.

Tím se jistě mění i přání Ostravy a Teplic na výsledek derby Sparty a Slavie. Pokud by jeden z dnešních soků
zvítězil, potřeboval by vítězství Sparty, ale teď: co je lepší?? Nechat se přeskočit Spartou a obětovat jednu příčku anebo ať vyhraje Slavia a zvýší svůj náskok!

FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Večeřa. ŽK: Mičola, Čoupek, Metelka - Slavík, Kaufman. Diváků: 11 091.

Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Metelka (88. Mišinský), Otepka, Marek, Tchuř (73. Varadi) - Mičola (59. Svěrkoš), Magera.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Ĺ tohanzl (81. Mareš), Doležal, Ljevakovič, Verbíř, Gašparík (89. Rosa) - Fenin (90. Smíšek).

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články