Zpět na » Synot liga » Ostrava - Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Synot liga - Ostrava - Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Ostrava - Č. Budějovice  2:0  (1:0) © skcb.cz - FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice.

0

Líbilo se

19.04. - Počasí dnes v Ostravě kopané příliš nepřálo. Déšť sice v polovině duelu ustal, ale vystřídala jej docela citelná zima. Atmosféra zápasu však příliš ochuzena nebyla, fandící obecenstvo dorazilo v plném počtu.

A radovalo se již po 86 vteřinách hry. Rudolf Otepka použil k rozehrání rohového kopu signál spočívající v prudké nahrávce na střed vnějšího okraje velkého vápna, kde již čekal připravený Václav Svěrkoš, jehož pravačka tvrdě napálila míč a vyslala jej pod břevno. Žel jednalo se o jedinou větší šanci celého poločasu. Jak Ostrava, tak Jihočeši se sem tam snažili o rychlou akci do odkryté obrany, jenže nějaká nepřesnost či rychlý zodpovědný návrat obránců překazil všechny útočné choutky obou družstev.

Z počátku půle byl viditelný zejména hostující Svátek, který se pomocí několika technických fines dostal do dobrých pozic, ale jeho vlastní hloupost(nafilmovaný pád) nebo včasné zatáhnutí záchranné brzdy ostravské obranné řady mu zřejmě vzaly chuť do kopané a zhruba od dvacáté minut byl stejně viditelný, jako všech 21 dalších fotbalistů na hřišti. Za zmínku stojí ještě žlutá karta Lukáše Magery, ke které se sudí Kocián uchýlil po několika nic neřešících útočných faulech zmíněného hráče.

Druhý poločas byl o něco lepší. Počal sice ve stejném duchu jako skončila první půle, ale po vstřelení druhé ostravské branky v 68. minutě nezbylo hostím nic jiného než otevřít hru a pokusit se o nějaký bodový zisk. Ale nejprve k popisu gólového zápisu Róberta Zehera. Akce byla docela nenápadná, ale Zeher se obratností artisty protlačil za posledního obránce a tvrdou radnou na zadní tyč nedal brankáři žádnou šanci. Je-li řeč o útočné potenci hostujícího mužstva, měli by radost zejména ochránci přírody, jelikož pro jejich popsání by nebylo zapotřebí mnoho papíru. Přímé ohrožení nastalo jen za jednobrankového vedení Ostravy v 55.minutě, kdy si troufl vystřelit ze střední vzdálenosti Vozábal.

Utkání to tedy bylo vcelku jednoduché, necelých sedm tisícovek fandů určitě nemohlo odejít fascinováno z útočné podívané, ale spokojeno docela ano, protože jejich mužstvo vyhrálo a neztrácí kontakt s pohárovými pozicemi. To České Budějovice si ještě definitivně vydechnout nemohou, o záchranu se ještě budou muset poprat.

Dynamo tedy vyloženě nezklamalo, drtivou útočnou sílu se mu podařilo docela elimininovat, jenže rychlý gól jim zasadil příliš těžkou ránu, ze které se nedokázalo vyhrabat

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 2. Svěrkoš, 68. Zeher.
Rozhodčí: Kocián - Chytil, Kubáň. ŽK: Magera, Mičola - Homoláč, Horejš.
Diváci: 6805.

Sestavy:

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Čoupek - Rajtoral (61. Mičola), Marek, Otepka, Tchuř - Svěrkoš (80. Lukeš), Magera (61. Zeher). Trenér: Večeřa.
České Budějovice: Křížek - Leština (75. Peroutka), Horejš, Hunal, Žižka - Mezlík (59. Dolejš), Homoláč, Vozábal, Hílek, Plocek - Svátek (75. Ondrášek). Trenér: Straka.

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

banicek -nadhera...ale zda se my ze buh sverky uz trosku leta v oblacich,ale snad se pletu.a ted znicit brno

banicecek

Hdybych se z Bazalů nevrátil celý promočený tak bych byl spokojenější, ale hlavní jsou tři body. Franta Straka nemá čůráka,Franta Straka nemá čůráka, Franta Straka nemá, Franta Straka nemá, Franta Straka nemá čůráka!!

Internazionalefc
Doria - 19.04. Odpovědět

Gratulujem,Baníček!!!! Smajlík 17 Len tak ďalej ,až do pohárovej Európy Smajlík 17 Forza Baník!

Doria
Lucas - 19.04. Odpovědět

Zajímalo by mě jestli Baník Svěrkyho urdží ...zájem ze zahraničí asi zase bude Smajlík 4

Lucas

baniček Smajlík 17 svěrky Smajlík 17 ...paráda hoši Smajlík 7

thomisek93
Dawe56 - 19.04. Odpovědět

Olééééééééééééé Baníík Ostrava

Dawe56
Reklama
Reklama
Nejnovější články