Zpět na » Synot liga » Ostrava - Teplice : Highlights

Ostrava - Teplice : Highlights

0

Líbilo se

08.10. - Highlights aneb nad čím se ještě pozastavit?

Pozorovatelé

Na Bazaly se ohlásila pěkná řádka pozorovatelů ze zahraničních klubů. Holt jeden ze dvou šlágrů kola láká nejen tuzemské fanoušky. Však posuďte sami, čí zástupci přijeli: Olympique Lille, Anderlecht Brusel, AS Monako, Wisla Krakow a AJ Auxerre(kde již prostředí z Bazalů znají z Bolfova trejdu 2004). Chlapi v kopačkách přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a předvedli jim podívanou, na kterou nejsou diváci Gambrinus ligy zvyklí, bohužel, zvyklí.

Fenin

První položka seznamu souvisí jistě s druhou. Nikdo neříká, že páni pozorovatelé dorazili jen kvůli sympatickému mladíkovi, avšak jestli jejich cesta do Ostravy mířila za Feninem, spokojenost jim reprezentační forvard do kufříku na cestu nepřibalil. Fotbalovou krásu jsme u něj včera nenašli, snad jen kromě jednoho momentu, kdy se pokoušel ostravské obraně motat hlavu v kličkách, leč marně a míč skončil v outu. Většinou když se dostal k meruně a následně pod tlak obrany, podlomily se mu(snad nervozitou) kolena a padl jak podťatý, což mu ani rozhodčí nebaštil. Jediné, čím snad potěšil, byla velmi přátelská rozmluva pod hlavní tribunou s fanynkama domácích, kde se zastavil při cestě do šatny po ukončení zápasu. S cizíma slečnama velmi sympaticky promlouval a pak se rozloučil podáním ruky.

Rozhodčí

Kapitola sama pro sebe. Po tribuně koloval dokonce i názor, že kolem pravidel nešel ani v knihkupectví. To už byl mírně přehnaný úsudek, ale s nadsázkou docela trefně soudí míru pochybení všech třech sudích po čas utkání. Velmi hezky vyřešil Franěk zejména ošemetné a na první pohled nezřetelné situace, ale odpískání, či správně přísné potrestání jednoznačných záležitostí mu dělalo značné potíže. Za Slavíkovu ruku jasná červená, za několik faulů bez míče jasná žlutá a tam, kde šel skluz z boku přes balon, tahal kartonek naopak zcela zbytečně(i když o faul se jednalo). A ti, co pobíhali jen po postranních lajnách? Ha, možná, aby nevyčnívali nad svým hlavním kolegou nezvládali ofsajdové situace. Většinou se sice "strefili" ale takový Tchuř nebo Fenin by byli ve stoprocentních šancích, nezvedli by praporek. O postavení mimo hru se nejednalo, tak proč to zuřivé mávání? Že by do kamer?

Námitka Baníku

S předchozím odstavcem opět souvisí následující. Baník ihned po utkání vznesl námitku proti výkonu rozhodčích a kapitán Marek nechal do zápisu o utkání zapsat zejména situaci ze 13. minuty, kdy, jinak výborný, Slavík hrál rukou mimo šestnáctku v gólové příležitosti. Námitce zřejmě bude vyhověno, i když kdo ví... Delegát se nezdráhal udělit rozhodčím velmi silnou sedmičku(!), já bych jim dal maximálně za 4.

Diváci

Nerad bych, aby vypadaly následující písmena jako kritika slabé návštěvy na Bazalech. Vždyť počet lidí na stadionu byl vyšší, než průměrná návštěva všech jiných prvoligových mužstev! Ale jak vidno, televize baníkovským sedačkám nesvědčí. Zejí daleko větší prázdnotou než jindy. Klub se sice snažil přilákat lidi na zvýhodněné vstupné s kuponem z novin, nicméně neděle večer v kraji příliš lidem nevyhovuje, vstávají totiž do práce(viďte pane Ĺ korpile!), navíc byla na podzimní večer až odporná zima a když si přičteme právě fakt, že utkání přenáší televize(a hlavně fotbalportal.cz v online přenosu :-) ), vyjde nám nižší návštěvnost, než je ostravský průměr. Přesto dorazivším patří celkem velký dík, atmosféra byla skvělá, a domácímu povzbuzování zase sekunduje statečnost hrstky hostí, jenž vážili velmi dlouhou cestu.

Ĺ korpil

Stává se skoro tradicí, že v odstavci narazím na fakt, který je hlavním tématem dalšího paragrafu. Tentokrát se jedná o osobu trenéra Ĺ korpila, jenž na první pohled nemá příliš společného ani s jedním z mužstev. V pátek byl hostem tipovačky Deníku Sport a vyjádřil se, že ostravští nezaměstnaní v zápase poženou domácí kupředu. Narážel tím zřejmě na vysoký počet příznivců Ostravy na Žižkově v pondělním termínu. Vedení Baníku cítilo povinnost reagovat, a jaksi bojovat za čest svých fanoušků a v oficiálním prohlášení sdělilo Ĺ korpilově osobě, že mu na oplátku zasílá vstupenku do baníkovského kotle na příští domácí utkání.

Tým snů Baníku

Baník Ostrava připravuje speciální projekt, jehož jméno je v titulku odstavce. Fanoušci mohou na internetových stránkách hlasovat o složení nejlepší jedenáctky celé, pětaosmdesátileté historie. Hlasování počne 12.10. a na středu byla svolána tisková konference, kde Baník oznámí detaily akce.

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články