Zpět na » Synot liga » Ostrava - Ml. Boleslav 3:3 (2:2)

Ostrava - Ml. Boleslav 3:3 (2:2)

0

Líbilo se

28.10. -

Panečku, 6160 lidí, jenž vážili za opravdu nepěkného večera na Bazaly, mělo zajištěno velmi zajímavou podívanou. Odcházeli smutní - jejich miláčci remizovali s Mladou Boleslaví 3:3 a v aktuální situaci, kdy Ostrava nezvítězila 3 utkání v řadě, se jedná o ztrátu. Ovšem hodně se dnes skloňovalo jména mužů, kteří vůbec do utkání jako hráč nezasáhli. Páni rozhodčí.

Zápas plný mlhy a před televizními kamerami přinesl velmi zajímavý první poločas. Úvodních dvacet minut bylo jasně v režii Baníku, který nedovolil hostům nic nebezpečného, navíc vstřelil dvě branky. O první se postaral Václav Svěrkoš v sedmé minutě. Obdržel krásnou uličku a utíkal sám v ústrety brankáře Millera, jeho přízemní střela k vzdálenějšímu rohu neměla vadu na kráse. Další branka přišla již ve 14.minutě: Opět sám domácí proti hostujícímu muži v rukavicích. Tentokráte mladý reprezentant Mičola Millera, jenž zůstal na půl cesty, zkušeně přeloboval.

I nadále se Baník tlačil do útoku a výsledkem byla střela z bezprostřední blízkosti, která se otřela o tyč a zamířila do brány. Třetí branka by asi znamenala totální kolaps hry hostí, ovšem tak se jim do žil vlila horká krev a začali vystrkovat růžky! Ostravané se ocitli v útlumu či v uspokojení a nechávali čím dál více prostoru svému soupeři, což bylo odměněno ve 29.minutě. Matějovský nečekaně vystřelil z hranice velkého pokutového území a nádherně usmrtil pavouka v pravém horním rohu domácí branky.

Vyrovnání přišlo v nastavenném čase první půle. Vše nasvědčovalo klidnému konci poločasu, avšak centr sklepl Mendy ke Kyselovi a ten skluzem zahrál na Vaškovy jesličky. Tuto akci už sledoval Zdeněk Ščasný jen z tribuny. Trenér "oranjes" byl vykázán za své protesty a vysokou agresivitu.

Druhý poločas neměl stejný průběh. Nešlo zde o jasného lídra a hra se přelévala ze strany na stranu až do okamžiku druhé slavné chvilky mladíka Mičoly. Opět byl ponechán samotný proti brankáři a zase se nemýlil. Pro tuto akci našli hosté odpověď v 80. minutě. Sérii střel Vašek ještě zvládl, avšak Vaněčkovu teč z jasně ofsajdového postavení chytit nedokázal. To již ale zástupci města automobilů hráli jen v deseti lidech. Jeho faul byl po zásluze oceněn žlutým varováním, ovšem, pro všechny pozemšťany, překvapivě následovala i kartá barvy jasně červené. Rozhodčí žurnalistům po utkání lhali, že Sedláček již jednu žlutou kasíroval v první půli a byl tak logicky odvelen pod sprchu. Jak říkám, lhali.

Ostatně pánové v černém byli největší slabinou na celém, jinak vcelku pohledném, střetnutí. Jejich nepřesná rozhodnutí opravdu hrubě ovlivnila zápas. Jedinou útěchou snad oběma táborům budiž, že poškozeny byly obě dvě strany.

Ve shrnutí by se nemělo opomenout uvést, že vítězství a tedy tři body, mohly zůstat v Ostravě stejně tak jako se mohly stěhovat napříč republikou. I když Baník vzal silněji do rukou začátky obou poločasů, Mladé Boleslavi se podařilo hru vyrovnat a býti i dominantním celkem. Ostrava nutně potřebovala mít ze dneška plný počet bodů, leč nepovedlo se, tímpádem jí dohnala Sparta a Teplice utkely na tři body. Vyhraje-li Slavia, bude na ní Baník ztrácet už šest bodů. Pro středočechy se toho příliš v tabulce nemění. zůstává v takzvaném lepším průměru tabulky.
FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 3:3 (2:2)

Branky: 14. a 53. Mičola, 6. Svěrkoš – 29. Matějovský, 45. Kysela, 80. Vaněček. Rozhodčí: Jára – Kordula, Pelikán. ŽK: Otepka, Magera, Čoupek, Vašek - Táborský, Voříšek, Kysela, Mendy, Sedláček, Rajnoch. ČK: 62. Sedláček (MB). Diváků: 6160.

Baník: Vašek – Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek – Rajtoral, Otepka, Marek (49. Metelka), Mičola (69. Mišinský) – Magera, Svěrkoš (69. Zeher).

Mladá Boleslav: Miller – Voříšek, Rolko, Kopic – Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Kysela (86. Řezníček) – Holub (67. Vaněček) – A. Mendy, Táborský (26. Kalina).

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články