Zpět na » Synot liga » Jelínek: O postupu nemluvíme

Jelínek: O postupu nemluvíme

0

Líbilo se

11.10. - Jan Jelínek působí v Opavě už druhou sezónou, ovšem odehrál za ni jen minimu zápasů. Nikoli však kvůli svým kvalitám, ale dlohodobému zranění. Nyní se připravuje na návrat, a proto jsme se ho rozhodli vyzpovídat.

Jak hodnotíte z pohledu Opavy probíhající sezónu?
Sezónu zatím hodnotím kladně. Držíme se na špici tabulky a to je náš záměr. Ještě by jsme ale chtěli zlepšit hru venku.

Má Opava natolik kvalitní kádr, aby na konci sezóny slavila postup do Gambrinus ligy?
Nejprve bych chtěl podotknout, že v Opavě se o postupu nijak nemluví. Není to náš hlavní cíl téhle sezóny. Spíše chceme hrát na čele tabulky a předvádět kvalitní ofenzivní fotbal. Což se nám zatím myslím daří. Teď k tomu kádru. Bylo velmi důležité, že se podařilo zachovat tým z jara loňské sezóny. Tehdy nám to šlapalo a potvrzujeme to i nyní. Tenhle tým dokázal, že naše výsledky nebyly náhodné. Takže si myslím, že kádr je tady dost kvalitní.

Kdybyste si měl vsadit, koho byste tipnul na ten postup?
V této sezóně nevidím žádného jasného favorita na postup. Myslím, že tam není klub, který by jasně odskočil o patnáct bodů. Bude to zajímavé až do konce sezóny.

Před sezónou vyhlašovala boj o postup především Jihlava, jenže nyní se potácí ve středu tabulky. Myslíte si, že ještě vzchopí a bude bojovat se špičkou tabulky?
Sezóna je ještě dlouhá, může se stát cokoli. A Jihlava má kvalitní kádr. Hodně bude záležet na tom, kolik udělá bodů teď na podzim. Ještě bych ji úplně nezatracoval.

Nyní Vás čeká Třinec. Co od něj očekáváte?
Myslím, že přijede s respektem. Ale je na konci tabulky, takže musí bojovat. Očekávám tvrdý boj. Třinec bude spokojený s každým bodem, který tady ukořistí. Určitě bude vycházet ze zajištěné obrany. Nám se doma daří a doufám, že to tak i zůstane s Třincem. Chceme vyhrát, to je náš cíl.

SFC má zatím nejlepší ofenzívu a naopak Třinec nejhorší obranou činnost. Můžou diváci čekat podobnou ofenzivní smršť jako proti Čáslavi?
Diváci to určitě očekávají, ale tady bych zvedl varovně prst. Třinec je úplně jiný tým. Čáslav přijela hrát fotbal. Dle mého názoru, Třinec bude chtít udržet čisté konto a bude se soustředit na obranu. Myslím, že to bude podobný zápas jako se Sokolovem. Tam jsme jen dobývali pevnost... Naštěstí se nám to podařilo. Kluci určitě udělají maximum pro výhru a je jedno jestli vyhrajeme o gól nebo větším rozdílem.

Vy osobně jste v Opavě už téměř třičtvrtě roku, ovšem nastoupil jste jen k minimu zápasů. Přesto, jak hodnotíte své angažmá v opavském týmu?
To je těžká otázka. Kdybych mě nepotkalo tohle dlouhodobé nepříjemné zranění, patrně bych mluvil jen v superlativech. Bohužel, mým zraněním se to komplikuje. Každopádně jsem rád, že tady jsem. Že mi pan Hadamczik dal příležitost splatit mu jeho důvěru. Hostování mám do konce sezóny. Investoval do mě i přes mé zranění, toho si moc vážím.

Plánujete návrat zpátky do Zlína nebo byste raději zůstal natrvalo ve Slezsku?
Já teď plánuji návrat na hřiště. Ještě se moc nezaobírám otázkou, kde bych chtěl působit po sezóně. Ale netajím se tím, že se mi v Opavě hodně líbí. Vše bude záležet na jarní části soutěže.

V současném kádru SFC je poměrně velká konkurence na všech postech, věříte, že si vybojujete místo v základní sestavě?
Kdybych nevěřil, nemá cenu o to ani bojovat (úsměv). Vím, že to nebude nic jednoduchého, ale udělám pro to maximum. Každý fotbalista chce hrát na hřišti.

Jakou ligu byste si chtěl jednou v budoucnu zahrát, případně za jaký tým?
Tak hrál jsem už Gambrinus ligu a chtěl bych se tam vrátit. Kdyby to bylo v dresu SFC, tak by to bylo krásné (úsměv).

Většina hráčů sní o Premier League nebo třeba Primera Divison, to jste v tomto ohledu poměrně skromný...
Samozřejmě každý fotbalista sní o těch nejlepších soutěžích. Já jsem realista, takže postupnými krůčky. Teď jsem v kádru týmu II. ligy, bylo by bláhové myslet na Premier League. Člověk, ale nikdy neví. Třeba takový Dřížďal, ten teď prožívá nejkrásnější sen fotbalisty na živo.

Koho byste zvolil nejlepším českým fotbalistou pro rok 2007 a proč?
Milana Bartesku - pro jeho nekompromisní zahrávání standartních situací (smích). Teď vážně. Já bych volil Petra Čecha, odvádí stabilně kvalitní výkony a je ve svém i reprezentačním týmu velkou osobností a oporou.

Co byste na závěr vzkázal čtenářům FotbalPortalu?
Předpokládám, že jsou to všechno fanoušci fotbalu. Tak bych jim vzkázal ať u tohohle krásného sportu zůstanou. A všem hráčům přeji, ať se jim vyhýbají zranění, to je pro fotbalistu nejdůležitější.

Tomáš Honajzer / FotbalPortal

Nejnovější články