Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Viktoria Plzeň hlásí další útok na titul: Přichází další gólový útočník Mohamed Toure

Viktoria Plzeň hlásí další útok na titul: Přichází další gólový útočník Mohamed Toure

Viktoria Plzeň hlásí další útok na titul: Přichází další gólový útočník Mohamed Toure © fcviktoria.cz - Mohamed Toure

0

Líbilo se

12.02. - Plzeňská Viktoria bleskově zaplnila mezeru po odchodu Durosinmiho. Na západ Čech míří dvacetiletý útočník Mohamed Toure, který loni pomohl k ligovému k zisku titulu finskému KuPSu. Za mladého univerzála, o kterého stála řada evropských klubů, zaplatila Plzeň 1,5 milionu eur a pojistila si ho až do roku 2029.

Viktoria Plzeň představila další posilu do útoku

Viktoria Plzeň nelení po prodeji Rafiua Durosinmiho a přivádí druhou posilu na pozici útočníka. Dvacetiletý Mohamed Toure se upsal Viktorii do roku 2029 a celý transfer vyšel Plzeň na 1,5 milionu eur. Rodák z guinejské Kindie má za sebou roční působení v KuPSu, kde se v lize dokázal hned třináctkrát prosadit v osmadvaceti zápasech a pomohl tak k zisku ligového titulu. S sebou si přivádí zkušenosti z evropských pohárů, do kterých zasáhl celkem dvanáctkrát - od Liga mistrů" href="https://www.fotbalportal.cz/tema/liga-mistru/">Ligy mistrů, Evropskou ligu, až po Konferenční ligu.

Podle informací nebyla Viktoria jediným klubem, který bedlivě sledoval mladého útočníka, nakonec byla ale tím posledním, kdo měl hlavní slovo a přichází na západ Čech.

„Jde o mladého a velmi zajímavého útočníka, kterého jsme si vyhlédli ve Finsku. Je rychlý, gólový s obrovským potenciálem dalšího růstu. To jsou atributy, které nás zaujaly, a rozhodli jsme se jej získat do našeho klubu,“ okomentoval posilu sportovní ředitel Martin Vozábal.

Martin Hyský bude mít z čeho vybírat

Toure je navíc univerzální. Kromě pozice středního útočníka zvládne odehrát zápas také na křídle, což ocení každý trenér. Martin Hyský tak bude mít z čeho vybírat. Matěj Vydra, Denis Višinský, Daniel Vašulín, Amar Memič, Salim Lawal, James Bello, momentálně zraněný Prince Adu či právě nově příchozí Mohamed Toure. Další útočník Christophe Kabongo odešel na hostování do Mladé Boleslavi.

Jak komentuje svůj příchod nová akvizice Viktorie?

„Obléknout na sebe dres Viktorie je pro mě obrovská výzva. Klub velmi dobře znám z evropských zápasů a je skvělé, že jsem teď tady.“

„Ve Finsku jsme měli skvělou sezonu, stali se mistry a kvalifikovali se do Konferenční ligy. Přestup tedy pro mě přichází v pravý čas a těším se na nové angažmá. Udělám všechno pro to, abych se dokázal prosadit, mám obrovskou motivaci,“ dodal na závěr Toure.


Přečtěte si také: Dukla Praha našla nového trenéra. Z reprezentačního výběru do 16 let přichází Pavel Šustr

David Mikoška / fotbalportal.cz, fcviktoria.cz

Nejnovější články