Zpět na » Synot liga » 10/30 aneb co ukázala první třetina 2. ligy?

10/30 aneb co ukázala první třetina 2. ligy?

0

Líbilo se

12.10. - První třetinu zápasů mají za sebou týmy druhé fotbalové ligy a tak je čas na menší shrnutí jejího dosavadního průběhu.

Z týmů, které byly před sezonovou pasovány do role jednoho z kandidátů na postup kvůli špatným výsledkům vypadla možná trochu překvapivě Vysočina Jihlava, která se prozatím krčí až na devátém místě s osmibodovou ztrátou na špici, kterou tvoří ostatní kandidátské týmy - Příbram, Slovácko, Hradec Králové a Opava.

Marila vstoupila do sezony dvěma remízami, pak se ale příbramský express rozjel a zastavit ho dokázala až v desátém kole Holice, která uštědřila příbrami první porážku v sezoně vůbec.

Slovácko bylo dosud naprosto suverénní doma, skřípe to ale venku. Ačkoli na každý zápas tým doprovází minimálně jeden autobus fanoušků, nedokáže to zřejmě nabudit fotbalisty tak, jako tři, čtyři tisícovky lidí, kteří chodí na domácí zápasy. A ačkoli Slovácko prohrálo venku pouze jednou, vyhrávat se jim také nedaří a jsou spíše remízovým týmem na hřišti soupeřů.

Hradec Králové absolvuje v posledních kolech velmi důležité duely. Po remíze v Příbrami se utkal se Slovácke a zachraňoval bod v závěru a nyní hradecké čeká souboj ve Fulneku. Hradec dokázal porazit kata favoritů HFK na jeho hřišti, jedinou prohru jim zatím uštědřila Opava.

Opava ztrácí po deseti kolech na špici pouhý bod. Slezané měli fantastický vstup do sezony, když body ztratili pouze domácí remízou se Slováckem, první prohru jim uštědřila až Příbram doma v pátém kole. Opava ale hrála už se všemi týmy před ní a čeká ji z těžkých duelů už jen souboj v Holici s HFK.

Za první čtyřkou je s tříbodovým odstupem Bohemians Praha, kterou následují "štiky" ligy Fulnek a HFK Olomouc. Oba týmy ukázaly, že budou zřejmě důležitým faktorem v boji o postup, protože dokáží hlavně doma favority nejen potrápit, ale také obrat o body.

Fulneku se daří hlavně v domácím prostředí, kde porazil například Opavu nebo HFK Olomouc, venku jsou zatím fulnečtí spíše bezzubí. Ani jeden z pěti zápasů nevyhráli a dali jen 3 branky, zatímco soupeři jim nasázeli devět.
HFK Olomouc už má dokonce zářezy dva, když doma získali skalpy Slovácka i Přibrami a po nepříliš vydařeném startu do souteže se posunuli na současnou šestou příčku. Jediným týmem ze špičky, který je dokázal porazit byl Hradec Králové, který využil pomalejšího startu HFK do sezony.

Ukazuje se, že hlavně zápasy venku by mohly bý také důležitým faktorem v boji o postup do první ligy, protože plných 7 týmů si stále drží i po desátém kole domácí neporazitelnost. Každopádně všichni už doma ztratili nějaké body, až na jediný tým - Slovácko. To nejen že ještě neztratilo ani bod, nedostalo v domácím prostředí dokonce ještě ani branku.

Venku se pak zatím nejlépe daří Příbrami, která prvních devět kol neprohrála, v posledním kole ale zavítala do Holice, kde poprvé v sezoně prohrála nejen venku, ale i celkově.

Na chvostu se pak zatím nachází trojice, která lehce zaostává za ostatními a to Třinec a Ăšstí nad Labem s pouhými pěti body a před nimi na 14. příčce s osmi body nováček z Krče. Zatím to vypadá, že mezi nimi najdeme hlavní kandidáty na sestup, na velké soudy je ale stále ještě trochu brzy.

Divácky také zatím nejvíce táhnou zápasy Slovácka (průměr 3786 diváků na zápas), Opavy (3204) a Hradce Králové (2485), i přes slušné umístění jsou mezi nejhoršími Bohemians (570), absolutně nejhorší je ale v tomto ohledu Sparta Krč, kterou vidělo průměrně pouhých 296 diváků.

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Nejnovější články