Zpět na » Synot liga » Hrát v Česku na špici a bojovat o Evropu, to jsou mety Baníku pro jaro

Synot liga - Hrát v Česku na špici a bojovat o Evropu, to jsou mety Baníku pro jaro

Hrát v Česku na špici a bojovat o Evropu, to jsou mety Baníku pro jaro © -

0

Líbilo se

14.02. - Dnes v poledne se na Bazalech počala předjarní tisková konference ostravského mužstva. Závěry z takové schůze bývají vesměs obdobné napříč ligovým spektrem, samozřejmě s ohledem na jednotlivé ambice jednotlivých mančaftů, Baník však představil i nového titulárního partnera.

Během zimní přestávky se některé z klubů předháněly v přestupových dostizích a některým se podařilo ulovit i docela zajímavá jména. Z týmů aktuální ligové špice působí Baník velice svérázně, za dobu pauzy se jméno slezského mužstva ani jednou neobjevilo v médiích v souvislosti s příchodem nové krve, ba dokonce ani v oblasti spekulací. "My jsme byli velmi aktivní již v období před začátkem podzimní části a protože si myslím, že se jednalo o vhodné doplnění kádru, necítili jsme tolik potřebu čeřit přestupové vody," vyjádřil se generální manažer Lička, "pro nás bude hlavně důležité, aby se co nejrychleji uzdravili dlouhodobí marodi a to musím povědět, že se nám docela daří," podotkl na adresu mužů, kteří pobírají "nemocenskou" již nejeden týden. "Neuwirth už absolvuje plnou přípravu, Tomašák by měl nastoupit za juniorku," vypočítává jednotlivé lazary,"Lukeš nás těší, má rychlou rekonvalescenci, přesto se ještě pohybuje mezi individuální přípravou a tréninkem s mužstvem. Podobná situace je u Reného Bolfa, absolvuje vysoké dávky individuální přípravy a i jeho návrat se jeví slibně v nejbližších týdnech," uzavírá vyčerpávající monolog ohledně marodů Lička.

Nový předseda představenstva, Tomáš Trucha se pustil do hodnocení zimní přípravy a to zejména z technické stránky, což mu více přísluší pro jeho pozici v klubu: "A tým absolvoval celkem 46 dní zimní přípravy, během které nastoupil k devíti utkáním. Myslím si, že mužstvu byly vytvořeny špičkové podmínky jak k tréninku a k rekonvalescenci a že si z tohoto pohledu nemáme vůbec nač stěžovat," naťukl ohlédnutí za téměř dvouměsíčním drilem, kdy mužstvo vystřídalo kromě domácího prostředí taktéž již tradiční Luhačovice či turecký azyl v Antalyi. Trucha také znovu zopakoval, že se Baník stejně jako dalších dvanáct ligových mužstev přihlásil do poháru Intertoto a pak odhalil jméno nového titulárního partnera klubu. "Stává se jí společnost Fortuna, a.s., jejíž jméno bude během jarní části umístěno na přední části dresu. Tím se uvolnila plocha na zádech, kterou přijmul náš hlavní partner, Auto Heller," pověděl.

Klub hodlá i nadále pokračovat v nastolené marketingové strategii z podzimní části, například stále bude platit, že každá vstupenka z venkovního zápasu Baníku opravňuje fanouška k výměně za volnou vstupenku na nejbližší domácí duel, a představí i několik novinek. Například oživí i starou tradici reprezentačních plesů - 7. března bude mít Baník pronajat celý hotel Imperial a zájemce se jej může zúčastnit po zakoupení vstupenky, jenž jsou rozděleny do dvou cenových kategorií: 1150 a 1450 Kč. Zajímavým zpestřením je vyhlášení soutěže Miss Baník, do které se až do 22. února mohou hlásit mladé dívky z tábora fanynek klubu z Bukovanského ulice. Vítězka získá 100 000 korun v hotovosti a ceny ve dvojnásobné hodnotě, vítězka pak bude vyhlášena právě na březnovém plesu Baníku.

Další slova Vernera Ličky a kouče Večeři mířily k výkonům během přípravných utkání a sportovním cílům. Oba se shodli, že výsledky nejsou zas tak důležité, důraz kladou hlavně na splnění předem určených cílů. V tomto ohledu si myslím, že jsme byli úspěšní a příprava splnila, co jsme od ní očekávali. Trochu nás stále trápí dlouhodobá nedoléčená zranění, ale máme široký kádr a věřím, že vše zvládneme jako na podzim. Mým cílem je aby fanoušci chodili jak doma tak na výjezdy. Pokud je dobrá atmosféra zápasu, tak to znamená, že mužstvo táhne a že jdeme dobrým směrem," pověděl hlavní trenér.

I generální manažer řekl své k průběhu okurkové sezony: "Hodnotit zda-li byla dobrá nebo špatná příprava je irelevantní, zejména když se budeme řídit jen výsledky v jejím průběhu. Chceme dosáhnout aby bylo mužstvo silnější i vnitřně, chceme prokázat mentální růst, to bude náš úspěch - nepřeceňovat vyhraná utkání a zase stejně neklesat na mysli z proher," pověděl Lička. Na otázku směřovanou k cílům mužstva v jarní části hledal vhodnou odpověď delší chvíli: "Nemám rád české tiskovky, všichni chtějí slyšet přesné cíle a to je docela ošemetné. Můžeme jedno dvě utkání prohrát a hned se vše začne zpochybňovat," počal svou vyčerpávající odpověď, "na počátku sezony jsme pověděli, že máme důvěru v klub a to trvá. Přetrvávají tedy i stejné cíle: Hrát špičku tabulky a vypracovat si účast na mezinároní scéně."

Rekapitulace zimní přípravy Baníku Ostrava:

Přišli: Ondřej Ficek, Mário Križan a Tomáš Vrťo(všichni z FC Baník Ostrava U21).

Odešli: Adam Varadi(přestup FC Vitkoria Plzeň), Dušan Tesařík(ukončení hostování z FK Teplice), Vladimír Mišinský(hostování Fotbal Frýdek-Místek).

Přípravné zápasy:

FCB vs. Slovácko 1:3 (1:0)
Opava vs. FCB 0:3 (0:1)
FCB vs. Třinec 1:0 (0:0)
FCB vs. Oxtyrka 1:2 (0:1)
FCB vs. Simferopol 2:2 (2:1)
FCB vs. Chunnam 0:1 (0:1)
FCB vs. Dinamo Tbilisi 8:2 (5:2)
FCB vs. Vítkovice 2:0 (0:0)
FCB vs. Dubnica 6:0 (3:0)

Bilance: 9 zápasů (5 vítězství - 1 remíza - 3 prohry) při skóre 24:10

Nejvíce branek vstřelil Magera (9), žluté karty inkasoval zejména Zeher (3), který také odehrál nejvíce minut(557).

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
LaCO26 - 19.02. Odpovědět

Baník Mistr

zelvik - 14.02. Odpovědět

co říc,banik.................banik.. ..........ostravaaaaaaaaaaaaa...... .............

kos21 - 14.02. Odpovědět

chachaři děte hrat do polska tu jejich pojebanou ligu nebo ste sami pojebaný! slavie jede!!

radvan - 14.02. Odpovědět

nove dresy? vzdyt meli byt modro bile, jak si vybrali fanousci, nechapu Smajlík 15

radvan

Nebojte se nic radvane, klub slibu dodrží, ale až od nové sezony 2008/09. Nyní se nejedná o nové dresy v pravém slova smyslu. Jde jen o doplnění o nového titulárního partnera, jinak se žádná změna neplánovala a bylo by to i nestandartní. Takže žádný strach, o léta budou dresy Baníku jen modrobílé

Petr Polák
radvan - 14.02. Odpovědět

je skoda ze banik neposilil, ja tipuju na 7.misto, ale je to škoda Smajlík 7

radvan

Zas Fortuna, ta je taky furt někde, e Spartě ve Slávce a teď aji v Baníku. o bue v tý lize brz přefortunovaný Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

aaa auto sračka
Mattess - 14.02. Odpovědět

zase Fortuna,vymyslete něco originálního,žádný posily vídím pokles můj tip baník na 5.Místě

Mattess
Stan - 14.02. Odpovědět

lol se teste 10. 5. 2008 | 17:00 vam dame ze nebudete vedet kde ste Smajlík 3 Smajlík 3

Reklama
Reklama
Nejnovější články