Zpět na » Synot liga » Sparťan Došek je po operaci

Sparťan Došek je po operaci

Sparťan Došek je po operaci © -

0

Líbilo se

30.01. - Fotbalový útočník Pražské Sparty Libor Došek, je po operaci poraněného menisku. Zákrok absolvoval dnes dopoledne ve Vysočanech po předčasném návratu ze soustředění ve Španělsku. Zákrok provedl klubový lékař Sparty, MUDr. Jiří Váchal.

„Libor měl poškozený meniskus v levém koleni a dnes jsme mu jej artroskopicky ošetřili. Zákrok proběhl bez problémů a zítra by měl odejít domů," popisuje operaci pan Váchal.

A jaký je stav samotného pacienta po operaci? „Jsem moc rád, že už to mám za sebou, mohlo to celé dopadnout o dost hůře," odvětí vysoký střelec a dodává: „Teď mám takové smíšené pocity. Moc dobře vím, že po těchto problémech nemůžu návrat na trávníky uspěchat, na druhou stranu bych samozřejmě chtěl být co nejdříve zpátky a znovu bojovat za Spartu. Podle doktorů bych mohl za 14 dní začít s tréninkem." Ovšem kdy se Libor vrátí na zelený trávník k soutěžnímu utkání si nikdo netroufá odhadnout.

Z nutné operace nebyl samozřejmě nadšený jeho trenér Michal Bílek. „Netřeba zdůrazňovat, že je to pro nás velká ztráta, ale úvod jara musíme zkrátka zvládnout i bez Libora. Není pouze naším nejlepším střelcem, ale dal nejvíce branek v celé soutěži, což mluví samo za sebe. Máme však v kádru další kvalitní útočníky a já věřím, že ti jej dokáží zastoupit," uvedl trenér.

Libor Došek je momentálně nejlepším střelcem Sparty, když zaznamenal osm branek v lize, jednu v Poháru UEFA a jednu v Poháru ČMFS.

Kam dál?

Petr Pánek / sparta.cz, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články