Zpět na » Synot liga » Novým trenérem Liberce je Škorpil

Synot liga - Novým trenérem Liberce je Škorpil

0

Líbilo se

14.10. - [AKTUALIZOVĂ�NO 15.10. 12:10] Podle informací FotbalPortalu.cz bude na zítřejší tiskové konferenci Slovanu Liberec představen coby nový trenér týmu Ladislav Ĺ korpil.

Ĺ korpil získal s Libercem první mistrovský titul severočeského klubu v sezoně 2001/2002 v tandemu s Josefem Csaplárem, kdy oba trenéři byli oficiálně vedeni coby rovnocenní partneři.

Zatímco Ĺ korpil se stal po zisku titulu trenérem české jednadvacítky, se kterou letos v létě zúčastnil mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let v Nizozemí, Csaplár zůstal na klubové úrovni a postupně prošel týmy Slavie Praha, Panionosu a Wisly Plock.

Právě Csaplár byl dalším z možných kandidátů za odvolaného trenéra Michala Zacha. Kromě Ĺ korpila a Csaplára se spekulovalo i o tom, že Liberec povede do dalších bojů současný prezident Sparty Jozef Chovanec, nebo bývalý trenér Slavie a Sparty Jaroslav Hřebík.


Dnes v pravé poledne byl představen veřejnosti nový trenér Liberce, kterým se stal Ladislav Ĺ korpil, který ve Slovanu trénoval pět let v letech 1998 až 2004. V tomto období dokázal se Slovanem získat v roce 2000 trofej pro vítěze Poháru ČMFS a v sezóně 2001/2002 historicky první mistrovský titul. V té době spolu se Ĺ korpilem seděl na lavičce týmu Liberce i Josef Csaplár.

Z Liberce Ĺ korpil odešel v lednu 2004, kdy dostal nabídku trénovat "lvíčata". Po necelých čtyř letech se tak vrací do známého prostředí. Spolu s ním přichází jako asistent Luboš Kozel, který před týdnem skončil na lavičce FK Jablonec 97. Složení kompletního realizačního týmu Slovan oznámí v nejbližších dnech.

Mužstvu bude Ĺ korpil představen oficiálně zítra před tréninkem.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články