Zpět na » Synot liga » Petrouš má svolení k odchodu

Petrouš má svolení k odchodu

Petrouš má svolení k odchodu © -

0

Líbilo se

20.01. - Obránce Slovanu Liberec Adam Petrouš má od vedení klubu souhlas, aby si hledal nové angažmá. O třicetiletého obránce hned projevilo zájem německé Aue.

Nyní tedy záleží na samotném hráči, jak se rozhodne. Podle zákulisních informací by měl v pondělí v německém klubu podepsat smlouvu. Prý je pro něj připraveno půlroční hostování s následnou opcí. Aue hraje 2. Budnesligu a v ní balancuje na hranici sestupu.


Petrouš za Liberec na podzim odehrál třináct zápasů. V české nejvyšší soutěži má na svém kontě v dresech Sparty, Slavie a Liberce 187 ligových startů. V zahraničí působil v Kazani, Austrii Vídeň a tureckém Ankarasporu a připsal si i čtyři zápasy v reprezentačním dresu.


Kluby z Maďarska mají údajně zájem o Radka Bejbla. Toho by se ale vedení Slovanu jen nerado zbavovalo. Jiné odchody zatím v plánu nejsou, naopak je ještě možné, že někdo přijde.


Liberec neprožil vydařený podzim, a tak se čekaly v jeho kádru přesuny. Slovan zatím posílili Marcel Gecov ze Slavie, Bořek Dočkal a Lukáš Vácha na hostování s opcí ze Slavie a Ondřej Smetana z Fulneku. Hostování v Opavě ukončil Milan Matula a z Českých Budějovic se vrátili Radzinevičius a Rehák.


Kádr naopak opustili dva hráči základní sestavy. Ivan Hodúr odešel do Mladé Boleslavi a Jan Blažek do Slavie. A právě Hodúrovo místo ofenzivního záložníka je pro útočnou fázi klíčové. Severočeši tak zatím nemají ve svém kádru typického tvůrce hry, který by slovenského reprezentanta dokázal nahradit. Je zde pouze mladík Ján Vlasko, který už nasbíral několik ligových startů, ale slovenského tvůrce hry by asi nahradil jen stěží, je to spíše naděje do budoucna. Na Hodúrově místě by ještě mohli nastoupit Papoušek nebo Frejlach.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články