Zpět na » Synot liga » Postup na EURO je blízko, jak získat jistotu ?

Postup na EURO je blízko, jak získat jistotu ?

0

Líbilo se

16.10. - Němci si jako první zajistilo postup na ME do Rakouska a Ĺ výcarska. A právě do Německa zajíždějí čeští fotbalisté a už tam se mohou stát druhým postupujícím z kvalifikační skupiny D.

Pokud se nechtějí čeští fotbalisté ohlížet na ostatní souboje musí k jistotě postupu v Německu vyhrát. V případě remízy či prohry musejí dále sledovat duel Irsko – Kypr, případně si na postup budeme muset počkat na konec listopadu. O druhém postupujícím se tedy rozhodne mezi trojicí Česká republika, Irsko a Kypr.


Kypřané jsou nyní sice v tabulce až pátí, ale mají o zápas méně než Irové. Pokud vyhrají v Irsku dostanou se tak na třetí místo. Pokud chtějí postoupit musejí zbývající tři utkání vyhrát nebo v extrémním případě uhrát sedm bodů, to by však museli mít lepší vzájemný duel s týmem Karla Brücknera.


Podobně je na tom Irsko. Irové na nás ztrácejí pět bodů a ještě mají horší vzájemný zápas. Takže i oni potřebují ze dvou zápasů získat šest bodů. Je tak jasné, že po středečním duelu teoretické šance jednoho ze dvojice Irsko – Kypr zhasnou.


Největší šanci postoupit z kvalifikační skupiny D mají tedy Češi. Zjednodušeně lze říci, ž k jistotě postupu stačí bod ze tří zápasů. Pouze v případě výhry Kypru v Irsku, by museli fotbalisté Česka jednou vyhrát nebo remizovat na Kypru.

Postup České republiky na ME 2008:
- výhra nad Německem
- remíza v Německu - pokud Irové neprohrají doma s Kyprem
- remíza v Německu - pokud Kypr vyhraje v Irsku pak bude stačit bod na Kypru nebo výhra se Slovenskem, při 100% bodovém zisku Kypru
- remíza v Německu - pokud Kypr vyhraje v Irsku a pak prohraje v Německu nebo s Českou Republikou
- prohra v Německu - pokud Kypr vyhraje v Irsku pak nám bude stačit bod na Kypru nebo výhra se Slovenskem
- prohra v Německu - pokud Kypr vyhraje v Irsku pak nám bude stačit prohra Kypru v Německu nebo s doma s námi
- prohra v Německu - pokud Kypr vyhraje v Irsku pak nám bude, když Kypr ze dvou zbývajících zápasů (v Německu a s Českou Republikou) získá max. 4 body, to musíme mít ale lepší vzájemný zápas, jakýkoli menší bodový zisk znamená náš postup
- prohra v Německu - pokud Irsko zvítězí nad Kyprem, pak nám stačí bod ze zbývajících dvou zápasů

Program České Republiky:
17.10. – v Německu
17.11. – se Slovenskem
21.11. – na Kypru

Program Irska:
17.10. – s Kyprem
17.11. – ve Walesu

Program Kypru:
17.10. – v Irsku
17.11. – v Německu
21.11. – s Českou Republikou

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články