Hodnocení podzimu: Baník
© fcb.cz - Hráči Baníku oslavují s fanoušky
0
18.12. - Vedení ostravského klubu vyhlásilo před sezonou smělé cíle a hráči také podle toho rozehráli sezonu. Nevyhla se jim však herní i výsledková krize v druhé části podzimu, kdy klesali tabukou. Nakonec však obsadili čtvrtou pozici a na jaře mají stále o co hrát.
V létě se vedení slezského klubu povedlo přivést Reného Bolfa a Václava Svěrkoše. Mladé mužstvo bylo zase o rok zkušenější, a tak se v klubu rozhodli, že by chtěli hrát o nejvyšší příčky.
Baníku se povedl vstup do soutěže. Úvodní tři utkání vyhrál, když zvítězil na Bohemians, pak doma v hektickém utkání proti Mostu a nakonec Liberec, které sledovalo přes šestnáct tisíc lidí. Ostravané poprvé ztratili ve Zlíně, kde dramatický souboj skončil 2:2. Baník pokračoval ve velmi dobrých výkonech i nadále a ty zakončil cennou remízou na Slavii 0:0.
Fotbalisté Baníku poprvé selhali v domácím utkání proti Olomouci, které prohráli 0:1. Proti účinné obranné hře Sigmy se nedokázali prosadit. Byl to začátek krize. Slezané vyhráli ještě na Žižkově, ale poté čtyřikrát za sebou nevyhráli. Doma s Mladou Boleslaví i Teplicemi odehráli dobré mače, ovšem nedokázali zvítězit.
Po čtyřech utkáních bez výhry se Baník radoval nad Brnem. Nutno říct, že výkon z jeho strany nebyl optimální a Brno zahodilo několik dobrých šancí. Když v dalším kole utrpěl debakl 0:3 na Kladně, došlo ke zvážení situace v ostravském klubu a přišla varování.
Hráči si vše vzali k srdci a poslední dva podzimní duely bojovali tak jako na začátku sezony. Výsledkem byla domácí remíza 0:0 se Spartou a výhra 2:0 v Mostě. Baník je tak po podzimu na čtvrtém místě se sedmadvaceti body a pořád může myslet na pohárovou Evropu. Z poháru ČMFS ostudně vypadl ve Frýdku Místku.
Jako vždy jsou samostatnou kapitolou fanoušci. Výborné choreografie, obrovská podpora a bouřlivé povzbuzování. I to hráčům dodává obrovskou motivaci. Ovšem bohužel se najdou i takoví, kteří jejich pověst kazí občasnými výtržnostmi. Poslední domácí zápas mezi Baníkem a Spartou část polských a část ostravských chuligánů zkazila ze známých důvodů mnoha lidem první poločas. Opět se tak potvrdilo, že čím více fanoušků, tím více výtržníků. Důkazem jsou pražští Bohemians, kteří mají přece jen stále ještě lepší pověst než ostravští fans.
Hvězda týmu:
František Rajtoral: Pravý záložník ostravského klubu roste ve velkého hráče. Mladý fotbalista podával během podzimu vynikající výkony a pravá záloha Baníku byla velmi silná. Když nemohl hrát, bylo to znát.
Opory týmu:
Tomáš Marek: Hráč, který před minulou sezonou, přišel do Baníku z Kladna, se stal od začátku stabilním členem zakladní jedenáctky. Fotbalista s defenzivními úkoly může hrát na kraji obrany či na pozici defenzivního záložníka. Za každý zápas odvede neuvěřitelný kus práce.
Petr Vašek: Nejvytíženější gólman ligy. Vašek v několika utkáních podržel Baník. Má velkou zásluhu na tom, že je Baník po podzimu na čtvrtém místě. Jako jediný nebyl vinen z debaklů na Kladně a v Budějovicích.
Ideální sestava týmu: Petr Vašek - Daniel Tchuř, David Bystroň, Petr Cigánek, Radim Řezník - Tomáš Mičola, Tomáš Marek, Rudolf Otepka, František Rajtoral - Václav Svěrkoš, Lukáš Magera
Nejlepší letní posila:
Václav Svěrkoš: Útočník před sezonou odmítl Spartu a vrátil se do klubu svého srdce. Ačkoliv ho zbrdila červená karta proti Mostu a následné zranění, podával velmi dobré výkony a střílel góly. Z posil před sezonou se jeví nejlépe.
Co se povedlo?
Fanoušci: Příznivci Baníku tradičně vytvářejí svým hráčům vynikající kulisu. Letos to bylo o něco lepší v tom, že na Bazaly chodilo více lidí. Hráči si velmi pochvalují jejich výjezdy, kde má Baník prakticky domácí kulisu. Povedený byl výjezd do Zlína, kde na dva a půl tisíce fanoušků přijelo v bílých barvách.
Příchod Otepky: Po zranění Lukeše se vedení podařil geniální tah. Z Příbrami přivedl Rudolfa Otepku, který si srdce fanoušků získal hned ve svém prvním utkání proti Liberci. Otepka podával stabilní výkony a i když se také nevyhnul krizi, byl pro mužstvo velmi platný.
Co se nepovedlo?
Zranění Lukeše: Dvousté ligové utkání Martina Lukeše skončilo smutně. Ofenzivní záložník ležel po faulu mosteckého hráče dlouho na zemi a nakonec byl odnesen na nosítkách. Lukeš prodělal operaci kolena a v současné době rehabilituje. Na jaře by si chtěl zahrát.
Debakly na Kladně a v Budějovicích: Jedeme pro tři body. Tak znělo z Bazalů před těmito dvěma venkovními zápasy. Oba však ostudně prohráli 3:0 a Ostravané se museli zpátky vráti na zem. V obou zápasech byli horším týmem a výsledek 3:0 nebyl krutý.
Program zimní přípravy:
3. ledna: začátek zimní přípravy,
5. - 12. ledna: kondiční soustředění v Luhačovicích,
7. ledna: Ostrava - Slovácko (11:00, umělá tráva Luhačovice),
16. ledna: Slezský FC Opava - Ostrava (15:00, umělá tráva Kravaře),
19. ledna: Ostrava - Třinec (11:00, umělá tráva Vítkovice),
21. - 31. ledna: herní soustředění v Turecku (4 přípravné zápasy),
5. února: Vítkovice - Ostrava (14:00),
9. února: Ostrava - Dubnica (17:00, Vítkovice).
Kam dál?
Michal Sitek / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Chelsea chystá další příchody i...
Nejnovější zprávy z renomovaných zdrojů přinášejí řadu přestupových novinek i spekulací z tábora Chelsea. Nicolas... -
David Beckham: Tvář mistrovství...
Na letošním mistrovství světa bylo téměř nemožné Davida Beckhama přehlédnout. Přestože hlavními hvězdami na trávníku... -
Argentinu čeká po prohře ve finále...
Když Argentina k národnímu týmu povolala Lionela Scaloniho, asi nikdo nevěděl, co má od bývalého obránce vlastně očekávat.... -
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal





