Zpět na » Synot liga » Titul získali Smutní potapěči

Titul získali Smutní potapěči

Titul získali Smutní potapěči © -

0

Líbilo se

27.11. - O tom, jak krásná kopaná může být k vidění i v amatérských soutěžích, se mohli přesvědčit fanoušci, kteří zavítali na zápas, jenž byl právem označován za neoficiální finále letošního ročníku Hanspaulské ligy, mezi Smutnými potapěči a Interem Lotyšák.

Nezapomenutelné utkání Česká republika - Nizozemsko na Euru 2004 či finále Ligy mistrů AC Milan - Liverpool z před tří let... Kdo má tato utkání v živé paměti mi musí dát za pravdu - šlo o jedny z nejlepších zápasů historie.

Jistě, jde o poněkud megalomanský úvod a s ohledem na to, o čem se chystám psát, působí možná trochu úsměvně, nicméně podobně zajímavou zápletku nabídlo střetnutí, jež se odehrálo na umělé trávě FC Tempa na Praze 4.
Los posledního kola populární Hanspaulky svedl dohromady první a druhý tým nejvyšší soutěže.

Karty byly před samotným duelem rozdány jasně, kdo zvítězí, stane se mistrem. Avšak v drobné výhodě byli domácí Smutní potapěči, jimž k zisku trofeje stačila i remíza.

Hned od prvních minut utkání bylo jasné, že se za hustého sněžení na umělý trávník proti sobě nepostavili žádní začátečníci, nýbrž velmi dobře technicky i rychlostně vybavení hráči.

Úvod zápasu patřil Lotyšákům, již volili postupný způsob útoku, naopak Potapěči sázeli na rychlé brejky. A byli to právě oni, kteří na sérii rohů Interu odpověděli nebezpečnou střelou do tyče. V další velké příležitosti se před hostujícím brankářem Bekem ocitl Kounovský, ale na dvakrát skvěle chytajícího gólmana nepřekonal. Šanci měl i Dedek, ovšem ani on Beka neprostřelil.
V závěru prvního poločasu se do několika příležitostí probojovali i Lotyšáci. Jednu z nich ve vedoucí branku přetavil ve 28. minutě Brabec, pro něhož to byl již čtrnáctý přesný zásah sezóny.
O chvilku později mohl odpovědět Potapěč Nechvíla, ale brankář Bek opět vytasil neuvěřitelný zákrok.
První dějství tak skončilo jednobrankovým vítězstvím Interu Lotyšák.

Ve druhé půli si týmy role prohodily, gól tentokrát museli vstřelit domácí. Obraz hry byl tímto faktem výrazně ovlivněn. Přibylo tvrdých, leč nezákeřných zákroku a nejistému rozhodčímu se utkání mírně vymykalo z rukou. Lotyšací se zatáhli do obrany a na hrotu ponechávali jediného muže.
Potapěči dobývali precizní defenzívu hostí dlouho marně.
V závěrečné desetiminutovce se napětí stupňovalo. V 52. minutě, navíc z přímého kopu po sporně posouzeném faulu, přidal druhou branku Inter.
V tuto chvíli se zdálo, že je o vítězi letošního ročníku ligy rozhodnuto.
Ovšem za několik málo vteřin snížil na rozdíl jediné branky Nechvíla. Potapěčům opět stačil jeden jediný gól. Jak se ukázalo, dlouho na něj čekat nemuseli, hrdina prvního poločasu, hostující gólman Bek, nešťastně zahrál rukou za hranicí vápna. Následoval tak přímý kop z bezprostřední blízkosti brány. Potapěči zvolili rozehrávku na krátko - Dedek přiťukl míč spoluhráči, jenž tvrdou ranou v 59. minutě umístil míč do sítě.
Na vstřelení rozdílové branky zbývala Lotyšákům pouhá minuta plus krátké nastavení. Vsadili tedy na hru bez brankáře s šesti muži v poli. Míč však v závěru ukořistil domácí Kounovský a přes celé hřiště poslal míč do prázdné svatyně soupeře. Netrvalo dlouho a rozhodčí duel ukončil.

Je třeba podotknout, že tým Lotyšák dnes působil o něco fotbalovějším dojmem, nicméně více branek zaznamenali domácí, a proto se zaslouženě stali mistry.

Zápasu v samotném závěru střetnutí přihlíželo 200 nadmíru spokojených diváků.

Kam dál?

v l / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články