Zpět na » Synot liga » Sparta potvrdila: Stramaccioni v klubu končí. Přijde Hapal?

Sparta potvrdila: Stramaccioni v klubu končí. Přijde Hapal?

Sparta potvrdila: Stramaccioni v klubu končí. Přijde Hapal? © FotbalPortal.cz - Andrea Stramaccioni

1

Líbilo se

06.03. - Včerejší spekulace které zavály nejen z českých luhů a hájů, ale dokonce i z Itálie, už jsou oficiálně potvrzeny. Dnes představenstvo pražské Sparty uvedlo na svých webových stránkách, že Andrea Stramaccioni už není trenérem prvního týmu, jehož otěže přebral teprve v létě. Kufry si společně s ním balí i celý jeho štáb asistentů. Kdo se stane jeho nástupcem?

Včera to nakousl italský prestižní sportovní deník Gazetta dello Sport. Stramaccioniho výpověď už kolovala světem, byť jí ještě chybělo oficiální potvrzení. To přišlo během dnešního dopoledne, kdy sparťanské vedení vyneslo definitivní ortel.

"Andrea Stramaccioni měl ve Spartě nelehký úkol zahájit projekt internacionalizace klubu. Jeho pozici jsme řešili již po skončení podzimu, mandát pro jaro byl podmíněný okamžitým zlepšením výkonů týmu, což jsme podpořili dalšími investicemi do zkvalitnění kádru. Bohužel, ani první tři jarní kola očekávaný posun nepřinesla, a proto se vedení klubu rozhodlo pro okamžitou změnu. Trenérovi přejeme mnoho úspěchů v další práci," uvedl na webu sparta.cz generální ředitel Adam Kotalík.

Sparta byla po podzimu na mizerném pátém místě. Jarní výsledky ale její pozici nijak nevylepšily. Po výhře s Libercem 2:0 totiž přišly remízy na Slovácku a doma s Brnem. Především ale nepřišel očekávaný a slibovaný herní progres.

Nyní se spekuluje nad tím, kdo převezme žezlo po Stramaccionim. Velmi dobře informovaný server iSport.cz už naznačil, že by se jím měl stát bývalý olomoucký fotbalista Pavel Hapal, který krátký úsek své hráčské kariéry strávil i na Letné. Ten je ale momentálně pod smlouvou u reprezentace Slovenska do 21 let.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články