Zpět na » Synot liga » Sparta se zvedla až pod Bílkem

Synot liga - Sparta se zvedla až pod Bílkem

0

Líbilo se

03.03. - Během poslední doby se ve Spartě vystřídalo hned několik trenérů, ovšem pod Hřebíkem i pod Grigou se SPartě nedařilo, úspěšnou kůru nasadil až trenér Bílek v průběhu letošní podzimní části.

Sparta začala sezonu domácí remízou s nováčkem z Kladna 0:0, poté v zápase v Plzni vyhrála 1:0 a z průběžně devátého místa se dostala až na příčku pátou. Poté však znovu ztratila body, když remizovala 0:0 v Jablonci a tím klesla na šestou příčku, po domácím vítězství nad průběžně pátou Příbramí sice poskočila na třetí místo po čtvrtém kole za vedoucí duo Liberec-Boleslav, ale když po prohře v Boleslavi klesla znovz až na deváté místo, byl trenér Stanislav Griga odvolán a přišel místo něj z Plzně Michal Bílek.

Bílek si s sebou přivedl z Plzně útočníka Jana Rezka, z Mostu přišel doplnit jeho realizační tým na post prvního asistenta Horst Siegl, který tak byl nucen den ze dne ukončit svoji bohatou hráčskou kariéru. Z Kóbe si přivedl Pavla Horvátha a z Jablonce Luboše Huška a Sparta se rozjela na plné obrátky.

Herní projev sice nebyl nic moc, ovšem přicházely výsledky a to bylo z pohledu trenéra Bílka to podstatné. Během podzimu pod trenérem Bílkem Sparta neprohrála, když porazila doma Zlín, Budějovice, Ostravu, Brno, Olomouc a Plzeň, venku vyhrála nad Slováckem a Kladnem a remizovala pouze v Teplicích, na Strahově v derby se Slavií, doma s Libercem a v Mostě.

I díky osmi gólům Libora Doška, na něhož trenér Bílek začal velkou měrou sázet, se Sparta postupně z deváté příčky, na které ji trenér Bílek po pátém kole převzal, dostala již v osmém kole na třetí místo, ve dvanáctém na druhé a od čtrnáctého kola je v čele ligového peletonu.

To však nezabránilo tomu, aby v zimní přestávce Sparta opět obměnila kádr. Přišli až tři hráči, kteří mohou hrát v základní sestavě - Mareš, Kulič a Ančič, místo kapitána Sivoka zabere pravděpodobně Hušek. Tedy čtyři změny v základní sestavě oproti ideální podzimní jedenáctce Sparty!

Střelci Sparty:

8 - Libor Došek
3 - Mauro Lustrinelli, Jan Rezek, Daniel Kolář
1 - Zdeněk Pospěch, Miroslav Matušovič

Karetní hříšníci:
červené karty

1 - Jiří Homola

žluté karty
6 - Tomáš Řepka
5 - Jan Rezek
4 - Jiří Homola
3 - Libor Došek, Miroslav Matušovič, Radoslav Zabavník
2 - Ludovic Sylvestre, Karol Kisel, Mauro Lustrinelli
1 - Luboš Hušek, Pavel Horváth, Zdeněk Pospěch, Tomáš Jun, Jan Ĺ imák

Nejlepší hráč:
Jaromír Blažek*

Nejhorší hráč:
Zdeněk Pospěch*

Poznámka: *) bráno podle hodnocení hráčů v jednotlivých zápasech na iDnes.cz .

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články