Zpět na » Synot liga » Stabilizace kádru Sparty opět nepřišla

Synot liga - Stabilizace kádru Sparty opět nepřišla

0

Líbilo se

02.03. - Vedení pražské Sparty opět nedokázalo stabilizovat stávající kádr. Jako každé přestupní období prošel kádr mnohými změnami.

Vední Sparty už hodně dlouho mluví o stabilizaci kádru. Chce jít totiž podle vzoru velkých evropských klubů. Mluvčí Sparty Lukáš Přibyl uvedl pro internetové stránky klubu: "Chceme stabilizovat současný tým. Sparta prošla v minulosti velkou obměnou. Proto nelze očekávat velké změny. Pokud přijde velmi zajímavá nabídka na hráče Sparty, posoudíme ji, ale rozhodně nebudeme prodávat více hráčů ze současného základu. Naopak nelze očekávat žádný přiliv nových tváří do současného týmu. V těchto dnech není aktuální žádný přestup". Jak se ale zdá podle zimní přestupové politiky, stabilizace nenastala.


Do Sparty postupně přišli: Kulič (Mladá Boleslav), Mareš (Petrohrad),Kučera (Jablonec - ukončení hostování), Ančic (Liberec - hostování) a Poštulka (Teplice). Ze Sparty odešli: Sivok (Udine), Lustrinelli (Luzern), Kopic (Ml. Boleslav - hostování), Homola (Jablonec), Jungr a (Příbram - hostování). To je tedy 5 nově příchozích a 6 odchozích hráčů. Některé přestupy se samozřejmě promítnou i do základní sestavy.


Na podzim se rýsovala sestava Sparty takto: Blažek - Pospěch, Drobný, Řepka, Kadlec - Kolář, Sivok, Horváth, Matušovič - Došek, Rezek.


Dle současného posílení by se sestava mohla narýsovat takto: Blažek - Pospěch, Drobný, Řepka, Mareš - Kolář, Hušek, Horváth, Ančic - Došek, Kulič. To jsou tedy změny čtyři změny v základní sestavě. Samozřejmě ale nemusí hrát všechny posily. Sparta již ale dopředu deklarovala, že chce koupit hotové hráče a ty budou těžko sedět na lavičce.


Sečteno podtrženo základní sestava Sparty se může změnit i na čtyřech místech. To však není stabilizace, jak slibovalo vedení.


Zajímavé bude sledovat, kdo bude hrát na levém straně obrany. Michal Kadlec se celou přípravu potýkal se zraněním. A až bude připraven na 100% nastoupit bude zajímavé sledovat, kdo dostane příležitost na levé straně obrany, jestli Kadlec nebo Mareš, který přišel z Petrohradu. Příchod Kuliče je jasné posílení, musel by být totálně z formy, aby nehrál v základní sestavě. Příchod Poštulky a návrat mladého Kučery z hostování jsou spíše příchody na lavičku. Poštulka bude krýt záda Blažkovi a Kučera bude čekat na svou šanci v obraně. Juraj Ančic se musí o místo na kraji zálohy porvat. Z odchodů bude citelná ztráta Sivoka, který jako jediný odcházející hráč hrál v základu. Sivok byl také kapitán, pásku po něm převzal Tomáš Řepka.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články