Zpět na » Synot liga » Gecov se těší na ligu

Synot liga - Gecov se těší na ligu

0

Líbilo se

02.03. - Na šanci naskočit do první ligy se těší Marcel Gecov, slávistický odchovanec. Té se však nedočká v mateřském klubu, kde je vysoká konkurence, proto odešel hostovat na jarní část do týmu ligového nováčka z Kladna.

Marcel Gecov je defenzivní středopolař, který pravidelně dostává pozvánky do juniorských reprezentací. Přestože ve Slavii mladí nadějní hráči dostávají šanci, rozhodl se strávit další půlrok v kladenském týmu. "Ve Slavii je to těžké. Mužstvo bude hrát o titul, je tam velká konkurence. Tím ale neříkám, že v Kladně není. Také tady nebude jednoduché prosadit se," řekl v rozhovoru pro klubový web Kladna.

Nic ho ovšem nenutilo odejít, což sám zdůrazňuje. „Není to tak, že by mě Slavia poslala pryč. Měl jsem i jiné nabídky, ale vždycky z nějakého důvodu nevyšly. Až tahle kladenská," říká mladý záložník.

Ve Slavii velkou příležitost přes nízký věk dostal před již před třemi lety Michal Ĺ vec, následoval ho Marek Suchý, v poslední době se k nim přidal Petr Janda, Tomáš Necid či Bořek Dočkal. Slávistickému týmu se tak říká mateřská školka, hned několika hráčům je totiž méně než dvacet. V Česku je to celkem rarita, bojovat o ligový titul s mladými hráči, v zahraničí ovšem najdeme podobný případ v Ajaxu Amsterodam, který s podobně složeným týmem hrál i hlavní fázi Ligy mistrů.

„Poprvé jsem se dostal do áčka před půldruhým rokem do přípravy. Od té doby jsem střídal áčko a béčko, ale v prvním mužstvu jsem nastoupil jenom k přátelským nebo přípravným zápasům. Liga je pro mě obrovskou motivací," mluví o svém důvodu strávit část sezony jinde než v klubu, kde fotbalově vyrostl.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/skkladno

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články