Zpět na » Synot liga » Sparta hlásí útok na double

Synot liga - Sparta hlásí útok na double

0

Líbilo se

02.03. - Včera se fotbalisté Sparty vrátili ze soustředění ve Ĺ panělsku a dnes byli na tiskové konferenci. Na ní trenér Michal Bílek vyhlásil útok na vítězství v lize i v domácím poháru, tedy na tzv. double.

„Máme za sebou vynikající přípravu, posílili jsme podle mých přání. Chceme titul i Pohár ČMFS, jiné cíle ani Sparta nemůže mít," začal mluvit sparťanský trenér Bílek. Poté se vrátil ke jmenování nového letenského kapitána. „Nechápu, jak mohl být někdo překvapen, že je Řepka kapitánem. Já měl po odchodu Sivoka jasno, jiná volba ani nebyla. Tomáš je bojovník, vítězný typ a srdcař. Pro Spartu dýchá, navíc má respekt v kabině i mezi fanoušky," odůvodnil svoji volbu.

Novopočený kapitán Tomáše Řepka byl na tiskové konferenci také, po deseti měsících ho mohli vyzpovídat novináři. Působil klidně. „Nabídka být kapitánem se neodmítá. Neznám nikoho, kdo by zde kapitána dělat nechtěl a je to pro mě ohromný závazek. Je to pro mě obrovská čest být kapitánem Sparty. Vím, že je s touto funkcí spojena také související odpovědnost a jsem připraven ji přijmout," okomentoval svoje jmenování. „Nebudu slibovat, že ze mě bude beránek, to bych nebyl já. Vím však, jaké povinnosti a očekávání vyplývají z funkce kapitána Sparty," dodal Řepka.

Před začátkem fotbalového jara má přitom Sparta všechny trumfy v rukávě: vede ligu přes druhou Slavií s náskokem dvou bodů, vzájemný zápas s ní hraje na Letné, má lehčí los, jediná z týmů z čela tabulky přes zimu razantně posílila a v zimní přípravě nehrála nejhůře.

"Až na zranění Kadlece jsme neměli žádné dlouhodobější zdravotní potíže, hráči nezvykle dlouhé přípravné období zvládli výborně. Vedle nabírání kondice jsme se snažili také o vylepšení herního projevu. Pokud chceme přitáhnout více diváků, nemáme jinou možnost," řekl na tiskovce Bílek. "Obě soustředění se vydařila výtečně, můžeme do jara jít s optimismem," dodal Bílek.

Ovšem pro úterní zápas s Příbramí nemůže počítat se zraněnými hráči Kadlecem, Huškem a Horváthem. "Ale extrémně zamotanou hlavu z toho nemáme, budou k dispozici další hráči ze širokého kádru," říká.

Největší konkurenty pro další boj vidí trenér Bílek kromě Slavie také stále v Liberci a v Mladé Boleslavi. "Nikdo z nich určitě nejvyšší plány neopustil a budou chtít v druhé polovině sezony výše. Záleží ale jen na nás, jak zvládneme vlastní zápasy. Vždyť se všemi největšími konkurenty hrajeme doma," připomíná Bílek výhodu Sparty.

o. Na tiskovce se mluvilo i o posilách Sparty. Do základu se prosadil akorát Marek Kulič. Obránce s reprezentačními zkušenostmi Pavel Mareš je na tom hůře, dohání herní a tréninkové manko. "Ale každým zápasem jde nahoru, dělá pokroky," říká o něm Bílek.

Na levé straně obrany se zatím tedy při absenci Mareše a Michala Kadlece prosadil v přípravě Zabavník. Jak dlouho tam bude nucen hrát přibližuje trenér Bílek. „Michal Kadlec poctivě trénuje a brzy se snad zapojí do přípravy mužstva," říká letenský stratég. "Pavel Horváth již doléčuje problémy s předním stehenním svalem a měl by být brzy k dispozici. U Luboše Huška se naštěstí nepotvrdilo podezření na přetržené kolenní vazy a Luboš by tak měl stihnout ligovou premiéru proti Jablonci," přibližuje vývoj zranění u dalších svých svěřenců Bílek.

„Cílem je triumf v lize i poháru," zopakoval na konci tiskovky Bílek a Řepka ho doplnil: „Neděláme si žádné alibi, nechceme se vymlouvat. Máme silný tým a chceme vrátit titul na Letnou."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články