Zpět na » Synot liga » Řepka už bude hodný, slibuje

Synot liga - Řepka už bude hodný, slibuje

0

Líbilo se

01.03. - Napravený hříšník. To prý bude případ Tomáše Řepky poté, co dostal tu výsadu nosit kapitánskou pásku. Alespoň to tvrdí sám hráč v rozhovoru pro klubový web Sparty.

Řepka hodlá lépe mírnit slova a být více diplomatický. Pro nezaujatého diváka to bude zajímavá situace: polepší se skutečně? Nenaváže na eskapády po návratu do zehraničí do české ligy, když nazval jihlavského trenéra Večeřu kreténem nebo když ukázal teplickým divákům svérázným způsobem, že jsou jedničky? Někdo může tvrdit že se polepší, někdo říká že ne. Každopádně na jaře se ukáže, kdo bude mít pravdu.

V květnu chce oslavit zisk mistrovského titulu i vítězství v domácím poháru. Je to reálný cíl? Podle výkonu hráčů během podzimní části asi ne.

Řepkův rozhovor pro klubový web byl po deseti měsísích jeho prvním rozhovorem pro jakékoliv médium. Těm se na radu klubového vedení vyhýbal právě po incidentu v Jihlavě. "Vše se událo po té disciplinárce. Bylo to jednostranně prezentováno, nechtěl jsem mluvit, protože by se cokoliv obrátilo proti mě," vrátil se k tomu v dnešním rozhovoru. "Média začala hřešit na to, že nemluvím. Ale já jsem si s tím příliš hlavu nelámal. Spíš to vnímali lidé kolem mě, především pak rodina," dodal.

"Chápu, že jsem pro noviny objekt, který dělá rozruch a na to noviny čekají. Za mnou novináři chodili, protože věděli, že řeknu něco, co jiní ne a to, co vzbudí u ostatních velké reakce," tvrdí Řepka.

Nyní však po jeho jmenování kapitánem musí doba mlčení skončit. "Trenér si mě zavolal a řekl v rámci rozhovoru jasně, abych počítal s tím, že kapitán vystupuje před médii," okomentoval to novopečený kapitán letenského týmu.

"Nebudu všem slibovat hory doly. Že budu hodný, že budu sekat latinu, smát se na všechny strany, milovat všechny okolo. Taková prohlášení ode mě nečekejte. Ale budu se chovat podle toho, že jsem kapitánem Sparty," řekl. Co si pod pojmem kapitán představuje? "Kapitán spojuje mužstvo a realizační tým. Ale samozřejmě musím myslet i na vystupování na hřišti vůči rozhodčímu. Funkce kapitána je pro mě hodně zavazující. Funkce kapitána je to pro mě hodně zavazující. Uvědomuji si to. Budu muset být ještě více klidnější a zodpovědnější," tvrdí Řepka.

Již dříve byl kapitánem v italské Fiorentině, a nemuselo skončit jen u toho. "Měl jsem být kapitánem i ve West Hamu United, ale odmítl jsem to. Byli tam starší, přenechal jsem jim to. Nakonec dělal kapitána Teddy Sheringham," říká Řepka.

Na jaře chce vyhrát ligový titul. „Celou zimu jsme pracovali poctivě, odhodlaně. Udělali jsme dobrou přípravu. Teď si musíme splnit cíle, které jsme si vytyčili. Kvalita v našem týmu je. Přišel Kulič i další posily - Mareš, Hušek, Ančic, Poštulka, Kučera... Věřím, že to dokážeme," říká.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články