Zpět na » Synot liga » Tisková konference Mostu před jarní částí

Synot liga - Tisková konference Mostu před jarní částí

0

Líbilo se

28.02. - Na dnešní tiskové konferenci mosteckého fotbalové klubu v příjemném restauračním zařízení v místním rekreačním areálu Benedikt zaznělo z úst předsedy představenstva SIADu Mostu Petra Kabíčka, trenéra klubu Zdeňka Ĺ časného či novopečeného kapitána týmu Jana Procházky několik podstatných informací.

"Ze zimní přípravy mám velmi dobrý pocit, chtěl bych přivítat v našem týmu dvě významné posily - Martina Vozábala a Petra Johanu, chtěl bych poděkovat hráčům, jak se připravovali, měli vynikající podmínky pro přípravu," zhodnotil na tiskové konferenci předseda představenstva SIADu Most Petr Kabíček.

"Slýchám názory: má smysl, že přišel jen na půl roku? Ale takhle to nejde brát, vždyť v létě může kdokoli odejít, Gašparík, Pešír nebo další," okomentoval příchod Petra Johany Zdeněk Ĺ časný.

"Příprava byla kvalitní, nejlepší za dobu co tu jsem, zapojili se do ní dobře i posily, které jsme potřebovali," okomentoval totéž Zdeněk Ĺ časný, trenér Mostu. "Takovou jsem zde ještě nezažil, navíc v týmu je výborná atmosféra, je tu dobrá parta a to je předpoklad dobrých výkonů," doplnil. "Loni jsme přišli do týmu s tím, že se musíme zachránit. Nyní chceme skončit výše, okolo osmého místa," dodal Ĺ časný.

To potvrdil i Kabíček: "Každé umístění do osmé příčky nás potěší a v dalších sezonách bychom rádi začali uvažovat o místech, z nichž bychom během dvou až tří let dostali do pohárové Evropy," prohlásil. Příští rok bude tedy cílem dostat se do pohárů, přičemž ale loni hlavním cílem byla záchrana. "Říkal jsem už tehdy, že první fází bude tým stabilizovat a navodit v něm správnou atmosféru. V té druhé, na jejímž startu nyní stojíme, bychom chtěli předvádět fotbal, který od týmu očekávám a s ním by měly přijít i výsledky," připomenul rok staré dění v klubu Ĺ časný.

"Když jsme přišli do Mostu před třemi lety, řekl jsem na tiskovce, že do tří let jsme v první lize. A my jsme to zvládli za rok a půl," zhodnotil Petr Kabíček dosavadní působení SIADu v mosteckém fotbale.

Sklouzlo se i k počtu cizinců v klubu. Podle Kabíčka Most platí přibližně deset až dvanáct hráčů ze zahraničí, z čehož je asi sedm v Mostu. "Most je provinční klub, nemůže si stahovat mladé talentované hráče jako to dělá Sparta, Liberec, Mladá Boleslav, Teplice nebo Slavia, proto jsme sáhli k tomu, že přivádíme mladé hráče z ciziny. Máme dobré vztahy s jednou agenturou, která provozuje školu z níž přišel i Mendy, Oboya a další. Ta si nás vybrala proto, že tu máme dobrou strukturuv klubu," řekl Kabíček.

O nejvýraznější posile ze zahraničí Vincentu Mendym mluvil i Zdeněk Ĺ časný: "Pokud na sobě bude hodně pracovat, má před sebou slibnou budoucnost," řekl mostecký trenér. Ne všichni však dostanou hned příležitost v Mostě, někteří zahraniční hráči stráví jaro na hostováních. "Potřebují čas na aklimatizaci a aby předvedli, co v nich skutečně je. Jsou to nadaní hráči, ale musejí ukázat, že dokážou být lepší než domácí hráči hrající na jejich postech," dodal Ĺ časný.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články