Zpět na » Synot liga » Karel Novotný pro FotbalPortal.cz

Synot liga - Karel Novotný pro FotbalPortal.cz

0

Líbilo se

26.02. - V rozhovoru s Karlem Novotným, sekretářem FC Hradce Králové, jsme probrali mimo předsezonních cílů Hradce i další věci.

Jaké cíle jste si dávali pro letošní ročník?
Chtěli jsme bojovat o postup do I. ligy, bohužel, po úvodních dvou vítězství se Sokolovem a v Ustí nad Labem, přišla nešťastná domácí porážka z Viktorii Žižkov, po které na mužstvo padla "deka" v podobě pěti domácích proher v řadě.

Jak jste spokojeni s podzimní části soutěže?

S podzimní částí v žádném případě nemůžeme být spokojeni, 10 místo se ziskem 18 bodů zdaleka neodpovídá našim představám o úspěšném podzimu

Hradec má pátý nejhorší útok v druhé lize. Slibujete si od Paula Munstera, že tuto nelichotivou bilanci změní?

Ano, potřebovali jsme důrazného útočníka operujícího v šestnátce soupeře a excelentního hlavičkáře zároveň, pro což má Paul předpoklady. Hlavně doufám, že to potvrdí v mistrovských utkáních.

Bilance z domácích zápasů je opravdu hrozivá - 2 výhry, 1 remíza a 5 proher. Horší v tomto ohledu jsou pouze Blšany. Čím je to podle Vás způsobeno?
Kombinace nedostatku koncentrace, důrazu v pokutovém území, ale hlavně nám chyběla víra ve vlastní síly na domácím hřišti (venku byly naše výsledky i hra celkem přijatelné), která se násobila s každou další prohrou. To už je dávno zapomenuto, na Ăšstí nad Labem "vletíme" s čistým štítem.

Na domácí zápasy chodí v průměru kolem 1400 diváků, v tomto ohledu je Hradec šestý v celé druhé lize. Jste spokojen s diváckou návštěvností a s povzbuzováním fanoušků?
Určitě bychom chtěli přilákat více fanoušků než těch 1400, což je hlavně závislé na předváděných výkonech hráčů "doma". Já věřím, že zvládneme první dvě domácí utkání a sami si tím řekneme o větší podporu na Všesportovním stadionu.

Na post stopera jste měli vyhlédnutého i Jiřího Novotného, ten ale putoval do Blšan. Do jaké fáze se dostala jednání o působení tohoto zkušeného obránce v Hradci?
Já nemám zprávy o tom, že bychom projevili vážný zájem o Jiřího Novotného. Samozřejmě by se nám jeho mnohaleté zkušenosti nesmírně hodily, ale zhodnotili jsme situaci reálně (myslím tím ekonomické hledisko) a od začátku se soustředili na příchod Radima Wozniaka, který bude naším "štítem" sestavy na jaře.

S A týmem se do zimní přípravy zapojili mladí nadějní reprezentanti Hable a Ĺ pidlen. Myslíte si vy osobně, že se již v této sezoně dokáží prosadit do základní sestavy?

Já jsem o tom pevně přesvědčen. Oba patří k naší špičce ve svých věkových kategoriích (nominace Jana Hableho na utkání Evropa - Afrika je toho důkazem), pravidelně dostávají reprezentační pozvánky a II. liga je kvalitní soutěž pro jejich další rozvoj. Určitě o nich v nejbližších týdnech uslyšíme.

Rozroste se soupiska Hradce pro podzimní boje ještě o nějaké jméno? Na jakých postech tlačí podle Vás současný tým bota?
Příchodem Radima Wozniaka se nám podařilo doplnit každou řadu o jednoho hotového hráče. Myslím tím tedy útočníka Paula Munstera a záložníka Vladimíra Kandu. V současné době je kádr velice vyrovnaný na všech postech.

Máte zprávy o odchovancích Hradce, například Karlu Pitákovi či Rudolfu Skácelovi?

Samozřejmě jsme s Karlem a Rudou v kontaktu. Oni nezapomněli odkud pocházejí a pokud jsou doma a mají jen trochu času, pravidelně se na "klubu" stavují a aktivně se zajímají o dění ve FC.

Myslíte si, že je reálné, aby se jednou do klubu vrátili?

Pokud jim budeme moci nabídnout I. ligu, tak jsem o tom přesvědčen. Oni se svým zájmem vrátit se jednou do černobílého dresu nikdy netajili.

Hradec hrával střídavě první a druhou ligu, má na to, aby se znovu dostal do nejvyšší soutěže a udržel se v ní?
Ano, Hradec na to má a já věřím, že hned v příští sezoně budeme opět o prvoligovou příslušnost naplno bojovat.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články