Zpět na » Synot liga » Češi postoupili na futsalové ME

Synot liga - Češi postoupili na futsalové ME

0

Líbilo se

25.02. - Čeští futsaloví reprezentanti porazili v nedělním utkání Chorvaty jasným způsobem 5:1. Zajistili si tak postup do Portugalska na letošní ME.

Po první půli však v Chorvatsku vládl bezbrankový stav. Po změně stran však Češi spustili uragán a soupeře přestříleli. Za český tým nastoupili již bratři Marešové, kteří se do reprezentace na kvalifikační turnaj vrátili po delší pauze. Roman Mareš se dokonce prosadil i gólově, když se dokázal skórovat 2x. Dvě branky také vstřelil Tomáš Sluka, který působí také mimo jiné ve druholigové fotbalové Opavě. Dokáže tak skloubit dva vrcholové sporty fotbal v hale (futsal) a fotbal venku.

Český tým se tak přiřadil k domácímu Portugulsku a dále pak ke Ĺ panělsku, Rusku, kteří již postoupili ze svých skupin. O dalších postupujích rozhodne mezi Slovinci, Belgičany a Rumuny v kvalifikační skupině C, Itálií a Běloruskem ve skupině A a mezi Srbskem a Nizozemskem ve skupině D. Dále pak na šampionát postoupí tým ze skupiny B(Izrael, Ukrajina, Slovensko a Ă�zerbajdžán), která ještě ale nebyla rozehrána.


Jedinou skvrnou je tak vyloučení Davida Filingera. Český tým tak musel absolvovat dvouminutové oslabení. Filinger může čekat od UEFY disciplinární postih.

Chorvatsko - ČR 1:5 (0:0)
Branky ČR: Roman Mareš 2, Tomáš Sluka 2x a Lukáš Rešetár
ČK: Filinger
ČR: Klíma - Mareš R., Mareš M., Frič, Filinger - Sluka, Blažej, Rešetár, Stejskal - Kamenický, Dlouhý, Krayzel (náhradní brankář).

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články