Zpět na » Synot liga » Hráči do U-17 nominováni. Obhájí stříbro z loňského ME?

Synot liga - Hráči do U-17 nominováni. Obhájí stříbro z loňského ME?

0

Líbilo se

17.03. - Juniorská česká reprezentace do sedmnácti let bude letos obhajovat na mistrovství Evropy stříbrné medaile. napřed však musí postoupit z kvalifikace. V silné skupině se utká český tým s Ukrajinou, Slovenskem a domácí Itálií, přičemž do finálového turnaje postupují pouze vítězové skupin.

"Pochopitelně chceme postoupit, ale ve stejné pozici jsou další tři týmy," řekl svazovým stránkám Ivan Kopecký, trenér mladých reprezentantů. I on si je vědom, že skupina je velice vyrovnaná. "Řeklo by se, že Italové jsou v domácím prostředí favority, ale moc dobře vím, že hrát před vlastním publikem mladé hráče spíše svazuje. Na vlastní kůži jsme to poznali v první kvalifikační fázi," dodal Kopecký.

Češi do elitní skupiny postoupili po výhře nad Lucemburskem, remízou se Slovinskem a prohrou s Turky. Celá první skupina se přitom hrála na severní Moravě, Češi tedy měli velkou podporu diváků.

Nominaci sestavil trenér Kopecký takovou, která se víceméně očekávala. Figurují v ní všechny opory a nedošlo k žádnému překvapivému pozvánímálo ozkoušeného hráče, což mohl být taktický tah proti soupeřům. "V přípravných zápasech se Ĺ védy mě zaujal teplický záložník Ĺ tástka a nominaci si zasloužil. Nevzal jsem ostravského Hejdu, ještě tento týden dobírá antibiotika. Jinak je kádr kompletní," řekl dále Kopecký. Kvalifikaci bere jako vrchol celé dvouleté práce. "Rádi bychom ji samozřejmě zúročili postupem na květnový šampionát v Belgii," řekl na závěr český kouč.

V nominaci se vyskytují i dva legionáři. Marek Ĺ těch chytá za mládežnické týmy West Ham Unitedu, Miroslav Ĺ těpánek hraje v obraně Hamburgeru SV.


Reprezentanti mají sraz v pondělí 19. března v jihočeském Písku, do Udine odcestují o tři dny později.

Nominace:
Brankáři:

Václav Hladký (6/0), Marek Ĺ těch (16/0).

Obránci:
Tomáš Kybal (9/0), Tomáš Palko (10/0), Radek Pelán (7/0), Martin Sus (9/0), Miroslav Ĺ těpánek (14/3), Kristian Zbrožek (4/0).

Záložníci:
Josef Divíšek (7/0), Tomáš Dostál (9/1), Martin Kučera (13/1), Jan Lecjaks (10/1), Lukáš Mareček (10/3), Radim Ĺ tástka (3/0).

Ăštočníci:
Vít Balcar (7/1), Dominik Kraut (7/3), Jakub Petr (9/0), Josef Ĺ ural (9/3).

Program skupiny:
sobota 24.3.2007

11:00 Itálie - ČR Montereale
15:00 Ukrajina - Slovensko Tiezzo di Azzano Decimo

pondělí 26.3.2007

11:00 Ukrajina - ČR Tamai
15:00 Slovensko - Itálie Bagnarola

čtvrtek 29.3.2007
15:00 ČR - Slovensko Fontanafredda
15:00 Itálie - Ukrajina Maniago

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/fotbal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články